Reklama

Czym zastąpić kosmetyki do włosów?

Nie chcesz narażać włosów na działanie szkodliwych kosmetyków - zwłaszcza farb i rozjaśniaczy - a jednocześnie dążysz, żeby utrzymały piękny połysk i barwę? Często chodzisz na basen i nie masz pomysłu, jak zabezpieczyć się przed szkodliwym oddziaływaniem chloru na twoje kosmyki? Sięgnij po sok z pomarańczy i sok z cytryny, dobrej jakości słodzik oraz sok pomidorowy. Potrafią czynić cuda, jeśli chodzi o nasze włosy. Wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej.

Reklama

Cytrusy zamiast farby

Nie musisz wcale stosować farb czy szamponów rozjaśniających, aby twoje włosy były jasne i pełne blasku. Wystarczy, że zmieszasz sok z pomarańczy z sokiem z cytryny w jednakowych proporcjach, nałożysz starannie na włosy i przez kilka minut pozostawisz na kosmykach. Dzięki temu prostemu zabiegowi ochronisz włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV i sprawisz, że nabiorą pięknego, jasnego połysku i blasku.

Sok pomidorowy a włosy

Jeśli często chodzisz na basen i twoje włosy mają styczność z chlorem, po jakimś czasie mogą nabrać zielonkawego odcienia. W pokonaniu problemu pomoże ci sok pomidorowy. Jak go wykorzystać? Ugnieć świeże pomidory i zastosuj otrzymaną pastę na włosy - podobnie jak robisz to z szamponem. Wmasuj ją, odczekaj 20 minut, a następnie starannie spłucz. Zielonkawe zabarwienie zniknie, a twoje włosy odzyskają naturalne piękno.

Słodzik na zniszczone farbowaniem włosy

Nie od dziś wiadomo, że częste używanie farb do włosów niszczy strukturę kosmyków. Zawarte w nich substancje chemiczne mają wysokie pH, które jest szkodliwe dla skóry. Słodzik - w przeciwieństwie do nich - nie zawiera chloru i neutralizuje pH farb. Jak go wykorzystać? Dodaj około dwie łyżeczki dobrej jakości słodzika do farby do włosów i zastosuj ją jak zawsze. Dzięki temu preparat nie zniszczy włosów i nie podrażni skóry.

Oliwa z oliwek a klej

Pamiętaj, że jeśli skorzystałaś z zabiegu zagęszczania włosów, po usunięciu dodatkowych pasemek w twoich włosach pozostanie klej. Jak skutecznie się go pozbyć? Zamiast stosowania chemicznych środków, sięgnij po oliwę z oliwek. Umieść kilka kropli naturalnego preparatu na włosach i pozwól mu działać co najmniej przez 20 minut. Ten prosty zabieg sprawi, że błyskawicznie pozbędziesz się niechcianego kleju, nie uszkadzając przy tym struktury kosmyków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama