Reklama

Co zrobić, żeby twarz się nie świeciła?

Świecąca się skóra to problem, z którym zmagają się głównie osoby z tłustą lub mieszaną cerą. Mimo nakładania matującego pudru twarz może już po godzinie błyszczeć się i nieestetycznie wyglądać, wywołując uczucie dyskomfortu i odbierając pewność siebie. W przypadku świecącej się skóry warto więc wprowadzić odpowiednią pielęgnację, dzięki której twarz będzie matowa, a makijaż utrzyma się cały dzień. Pomogą w tym również sprawdzone triki na zminimalizowanie przetłuszczania się skóry.

Jak pielęgnować świecącą się cerę?

Świecąca się skóra potrzebuje przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji, aby produkcja sebum została uregulowana. Osoby z tłustą cerą powinny zrezygnować z kosmetyków zawierających alkohol, który tylko z pozoru daje poczucie zmatowienia. Częste używanie produktów z alkoholem sprawia, że naskórek ulega przesuszeniu, co jest sygnałem dla gruczołów łojowych, by zintensyfikować pracę. Jest więc błędne koło, przez które skóra jeszcze bardziej się błyszczy. Błędnym myśleniem jest również to, że skóry tłustej nie należy stosować nawilżających kosmetyków. Wbrew przeciwnie, taką cerę należy odpowiednio nawilżać, gdyż gruczoły łojowe znów będą nadmiernie produkowały sebum, jeśli skóra będzie przesuszona. Najlepiej więc używać nawilżających kremów o lekkiej, beztłuszczowej konsystencji.

Ważne jest także, by regularnie stosować peeling, który złuszczy martwy naskórek. Zbyt gruba warstwa obumarłych komórek blokuje pory i zaburza prace gruczołów łojowych, co sprzyja przetłuszczaniu się skóry i powstawaniu wyprysków. Peeling najlepiej stosować minimum raz w tygodniu, ale nie częściej niż 2-3 razy.

Maseczka z drożdży

Aby unormować działanie gruczołów łojowych i zapobiec błyszczeniu się skóry, warto również regularnie stosować odpowiednio dobrane maseczki. Takie produkty ukoją skórę i sprawią, że twarz stanie się bardziej matowa. Świetnie sprawdzi się w tym celu maseczka z drożdży, która w prosty sposób można przygotować w domu. Należy wymieszać ze sobą 1/3 kostki drożdży z odrobiną ciepłego, ale nie gorącego mleka do uzyskania gęstej papki. Można również dodać kilka kropel cytryny, dzięki czemu maseczka zyska właściwości rozjaśniające. Maseczkę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na 15-20 minut, a następnie zmyć obficie wodą. Do zmatowienia skóry bardzo dobrze nadaje się również maseczka z zielonej glinki o właściwościach absorbujących.

Domowy żel do błyszczącej się skóry

Genialnym trikiem na błyszczącą się skórę jest także domowy żel matujący. Do jego wykonania potrzeba oliwki dziecięcej lub dowolnego olejku (ważne, by nie zapychał skóry), żelu hialuronowego (można również użyć kwasu hialuronowego rozcieńczonego z wodą) lub aloesowego oraz wody termalnej bądź wody różanej. Na wewnętrzną stronę dłoni należy nałożyć około 5 kropel oliwki, dodać 3 krople żelu hialuronowego lub aloesowego i dokładnie wymieszać. Całość nakładamy równomiernie na skórę twarzy, a następnie spryskujemy woda termalną. Osuszamy delikatnie twarz ręcznikiem papierowym, aby usunąć nadmiar oliwki. Przed nałożeniem makijażu warto odczekać kilka minut, by żel dobrze się wchłonął w skórę.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama