Reklama

Co zrobić, aby wyglądać pięknie bez makijażu?

Wiele osób uważa, że makijaż poprawia urodę. Ale nie jest to do końca prawda. Jak sama nazwa wskazuje, make up (ang. zmyślać) ma na celu zminimalizowanie niedostatków w wyglądzie. Co więcej, to tylko półśrodek. Kiedy jednak wejdzie w nawyk, kobiety nie potrafią już bez niego funkcjonować. Stają się niepewne siebie i nieśmiałe. Dodatkowym argumentem przemawiającym za ograniczeniem jego stosowania są substancje chemiczne zawarte w podkładach, pudrach i cieniach, których ciągłe używanie prowadzi do zniszczenia skóry. Lepiej jest wyglądać dobrze bez konieczności stosowania makijażu, polegając na swoich naturalnych walorach.

Reklama

Zaszczep sobie nawyk czystości

Czystość to połowa urody. Częste mycie twarzy i regularne kąpiele oczyszczą skórę z brudu i tłuszczu, co jest warunkiem podstawowym, aby wyglądać dobrze i ładnie. Jest to szczególnie trafna uwaga dla osób mieszkających w mieście, gdzie powietrze jest dużo bardziej zanieczyszczone spalinami i dymem przemysłowym.

Śpij właściwie

Zdrowy sen ma kluczowe znaczenia dla twojego zdrowia. Jego brak sprawi, że będziesz wyglądać na zmęczoną, szarą i nieobecną. Przemęczenie sprzyja powstawaniu zmarszczek na twarzy i czarnych cieni pod oczami. Dobry sen nada świeżości twojemu ciału, a twojej twarzy młodszy i świetlisty wygląd.

Nie krzyw się

To dotyczy zarówno postawy twojego ciała, jak i wyrazu twarzy – mogą one prowadzić do powstawania przedwczesnych zmarszczek, które nadadzą ci wygląd dużo starszy niż w rzeczywistości. Miejsca, w których grymas szczególnie się odznacza na skórze to czoło i obszar wokół ust. Badania pokazują, że zmarszczki powstałe na czole przed 18 rokiem życia staja się trwałe i nie da się ich wygładzić. Poza tym, miły i uśmiechnięty wyraz twarzy wszystkim dodaje uroku.

Jedz zdrowo

Zdrowe pokarmy to te, które zawierają odpowiednią ilość substancji odżywczych i witamin, które przyniosą dobre efekt dla twojej skóry, czyniąc ją zdrową i żywotną. Pij dużo wody. To pozwoli utrzymać wilgoć w skórze i zachować jej elastyczność

Doceń swoją naturalna urodę

Nigdy nie myśl, że masz jakieś fizyczne niedostatki jeśli chodzi o swoją urodę. Bądź pewna siebie, kiedy spotykasz ludzi i nie masz na sobie makijażu. Pamiętaj, że tylko ty znasz sekret swoich słabości i nikt inny o nich nie wie. Nawet nie zauważysz, jak pewność siebie doda ci naturalnej urody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama