Reklama

Co powoduje powstawanie zmarszczek?

Wiele czynników, które powodują zmarszczki to zanieczyszczenia organizmu toksynami, nadmierne palenie czy picie alkoholu, odwodnienie, a także niektóre leki i terapie. Wiele złych nawyków może również przyczynić się do powstawania przedwczesnych zmarszczek. Unikanie tych złych nawyków może pomóc utrzymać skórę młodszą i w lepszej kondycji przez lata. Oto 5 złych nawyków z codziennego życia, które dodają ci zmarszczek.

Spanie z makijażem

Pod koniec ciężkiego i męczącego dnia, większość kobiet nie ma ochoty spędzać czasu na usuwaniu makijażu przed pójściem do łóżka. Należy jednak unikać pomijania tego rytuału, ponieważ spanie z makijażem powoduje znaczne uszkodzenia skóry i przyspiesza proces starzenia się.

Nieważne, jak zmęczona lub zajęta jesteś, oczyszczaj skórę wieczorem. Usuń swój makijaż płynem do tego przeznaczonym, a następnie umyj twarz łagodnym środkiem czyszczącym i zastosuj krem. Spanie z czystą twarzą pozwala skórze oddychać i regenerować się przez całą noc.

.

Nadmierne złuszczanie

Złuszczanie jest dobrym zabiegiem do usuwania nadmiaru sebum i martwych komórek naskórka. Zabiegi złuszczające regularnie wykonywane pomaga również produktom do pielęgnacji skóry wnikać w głąb skóry, co z kolei sprawia, że wydaje się bardziej promienna i młodsza. Jednak nadmierne złuszczanie może pozbawić skórę jej naturalnych substancji natłuszczających, pozostawić skórę podrażniona i zaczerwienioną i powodować stany zapalne skóry.

Jeśli wykonujesz peelingi, stosuj je nie częściej niż raz w tygodniu.

Pomijanie pielęgnacji skóry pod oczami

Aby zapobiec zmarszczkom wokół oczu, należy zachować szczególną ostrożność w tej delikatnej okolicy. Należy unikać pocierania oczu palcami, co może powodować zmarszczki. Może również powodować pęknięcie naczynia krwionośne pod skórą i twoje cienie wydają się wówczas bardziej widoczne.

Używaj dobrej jakości kremu ​​pod oczy, aby utrzymać skórę dobrze nawilżoną. Delikatnie masuj obszar wokół oczu kilka minut dziennie, aby poprawić krążenie krwi i odmłodzić skórę. Również należy nosić okulary przeciwsłoneczne, gdy przebywasz na słońcu w celu ochrony przed promieniowaniem UV.

Długie, gorące prysznice

Długi, gorący prysznic po męczącym dniu jest bardzo relaksujący. Ale niestety, ciepło może spowodować wiele problemów skórnych, w tym powstawanie zmarszczek. Gorąca woda pozbawia skórę jej naturalnych substancji nawilżających, które działają jako bariera ochronna. Bez tej naturalnej ochrony, skóra staje się bardziej podatna na przedwczesne starzenie.

Pomijanie pielęgnacji skóry szyi i rąk

Nawet jeśli masz idealnie zadbaną skórę twarzy zwiotczała skóra na szyi i pomarszczone ręce mogą sprawić, że wyglądasz starzej niż wskazuje twój wiek. Aby zachować młodzieńczy wygląd, zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację tych obszarów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama