Reklama

9 mitów na temat pielęgnacji, o których musisz wiedzieć

W Internecie krąży wiele informacji na temat pielęgnacji, że bardzo trudno jest wyłapać te, które są prawdziwe. Czasami czytając daną poradę, intuicja podpowiada ci, że to na pewno nie działa, jednak niektóre z nich są na tyle popularne, że większość osób w nie wierzy. Poniżej znajdziesz 10 mitów na temat pielęgnacji, o których musisz wiedzieć.

Mycie włosów tym samym szamponem przez długi czas, sprawia, że staje się on mniej skuteczny

Twoje włosy nie przyzwyczajają się do tego samego szamponu, jeśli używasz go przez długi czas. Może ci się wydawać, że są one bardziej obciążone, jednak spowodowane jest to nagromadzeniem się na nich danego produktu. Aby temu zaradzić, musisz od czasu do czasu używać szamponu oczyszczającego, który usunie nadmiar produktu i pozostawi twoje włosy czyste i lśniące.

Pasta do zębów działa na pryszcze lepiej niż kuracja przeciwtrądzikowa

Niektóre pasty do zębów zawierają składniki, które wysuszają wypryski jednak używanie ich na skórę, może powodować jej zaczerwienienie i łuszczenie. Lepiej jest używać produktów, które są przeznaczone do usuwania tego typu problemów skórnych, a pastę pozostawić tylko do mycia zębów.

Podcinanie włosów sprawia, że rosną one szybciej

Nieważne czy podcinasz włosy codziennie, czy też co kilka miesięcy, ponieważ nie zmienia to szybkości ich wzrostu. Faktem jest, że podcięte włosy są bardziej zadbane, jednak nie zmienia to tego, jak szybko rosną.

Jeśli masz tłustą skórę, to nie musisz używać balsamów nawilżających

Tłusta skóra, nie równą się nawilżonej skórze, ponieważ są to dwie różne rzeczy. Nieużywanie balsamów nawilżających może jeszcze bardziej pogorszyć jej stan, ponieważ z braku nawilżenia, zacznie ona produkować jeszcze więcej sebum.

Wyrywanie siwych włosów sprawi, że wyrośnie ich jeszcze więcej

Wyrwanie siwego włosa nie sprawi, że wyrośnie ich więcej, ponieważ ilość cebulek, z których on wyrósł, się nie zwiększyła. Jeśli wydaje ci się, że masz więcej siwych włosów, to z przykrością stwierdzamy, że jest to spowodowane tym, że... masz więcej siwych włosów.

Drogie produkty są lepsze od tańszych

Cena nie zawsze świadczy o jakości produktu, ponieważ o tym decydują zawarte w nim składniki. Tańszy kosmetyk może nie być tak efektywny, jak jego droższa wersja, jednak wybierając tę drugą opcję, płacisz za markę.

Naturalne produkty nie mogą podrażnić skóry

Jesteśmy wielkimi fankami naturalnych produktów, ponieważ nie zawierają one substancji chemicznych, które nie są dobre dla skóry. Jednak nie można powiedzieć, że naturalne kosmetyki nie powodują jej podrażnień. Oto przykład: sok z cytryny. Może on być używany do rozjaśnienia skóry, jednak jeśli jest ona wrażliwa, to może ją podrażnić.

Golenie powoduje, że włosy odrastają grubsze

Włosy po goleniu mogą wydawać się grubsze, ponieważ golisz ich najgrubszą część. Jeśli pozwolisz im urosnąć trochę bardziej, to zauważysz, że nie są one wcale grubsze niż były poprzednio.

Balsam do ust może wysuszać usta

Niektóre osoby twierdzą, że im więcej balsamu do ust używasz, tym bardziej go potrzebujesz. Jest to nieprawda, ponieważ może być to spowodowane tym, że lubisz uczucie miękkości, jakie on nadaje twoim ustom.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama