Reklama

7 zaskakujących zastosowań balsamu do ust

Nie musisz wyrzucać starego balsamu do ust lub resztek, jakie znalazłaś na dnie torebki. Nawilżanie ust to tylko jedna z zalet tego kosmetyku. Sprawdź, do czego jeszcze może ci się przydać.

Reklama

Zamiennik podkładu

Użyj balsamu do ust jako podkładu na przykład pod cienie do powiek. Dzięki niemu powieki będą nawilżone, a kolory cieni nabiorą świeżego koloru. Nałóż balsam na powieki rano, a także wieczorem, jeśli skończył ci się krem pod oczy. Twoja skóra będzie zdrowa, nawilżona i piękna. NIE używaj do tego celu balsamu do ust, jeśli zawiera substancje zapachowe lub koloryzujące!

Na włosy

Nie lubisz puszących się włosów? Oto dobra wiadomość. Zamiast spryskiwania ich wodą, możesz nałożyć odrobinę balsamu do ust na ich końcówki. To świetny sposób i wiele osób go stosuje. Włosy będą się dobrze układać bez większego wysiłku z twojej strony.

Na skórę

Pozbądź się świądu i drażniącej suchej skóry za pomocą balsamu do ust. Sucha skóra często pojawia się wokół palców, kostek i pięt. Nałóż niewielką ilość balsamu wokół palców i pięt i masuj te miejsca, a po chwili zauważysz różnicę. Balsam do ust działa również doskonale jako plaster, kiedy chcesz założyć buty na wysokich obcasach na imprezę. Sprawdzi się też do natłuszczenia podrażnionej pod nosem skóry podczas kataru.

Zatamowanie krwawienia

Często zdarzają nam się niewielkie przecięcia podczas golenia. Kiedy następnym razem takie się pojawi, weź balsam do ust i zaaplikuj go na miejsce, w którym powstało skaleczenie. Dzięki temu krew przestanie lecieć i ustanie ból. Można również go użyć na uszkodzone skórki wokół paznokci.

Na zacięty zamek

Nie możesz odpiąć zamka od kurtki, torebki lub portmonetki? Nie siłuj się i użyj balsamu do ust! Nałóż jego niewielką ilość w miejsce zacięcia się zamka i spróbuj jeszcze raz. Balsamy do ust mają właściwości nawilżające, które pomagają poluźnić zacięty zamek, dzięki temu będzie można łatwo go odpinać i zapinać.

Na brwi

Nie możesz znaleźć żelu do brwi, a bardzo go potrzebujesz? Nałóż na brwi nieco bezbarwnego balsamu do ust, a staną się nawilżone, lśniące i po prostu piękne.

Na buty

Spraw, aby matowe buty znów lśniły dzięki zastosowaniu wielozadaniowego balsamu do ust. Możesz też posmarować nim sznurowadła przed długim dniem lub biegiem, aby się nie rozwiązywały.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama