Reklama

7 niezwykłych korzyści oleju migdałowego dla naszej skóry

Olej z migdałów jest na tyle wszechstronny, że może pomóc w leczeniu i poprawie kondycji skóry zmienionej przez choroby o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Choć nie są jeszcze dostępne oficjalne dane na ten temat, badania wykazują, że olej migdałowy ma wiele właściwości leczniczych, które mogą wpływać na wygląd i zdrowie naszej skóry. Olej ze słodkich migdałów, który pochodzi z drzewa o białych kwiatach, jest rodzajem oleju, który należy stosować na skórę (w odróżnieniu od oleju z gorzkich migdałów, który jest olejkiem eterycznym). Oto 7 potencjalnych korzyści, które prawdopodobnie zachęcą cię do uwzględnienia oleju z migdałów w twojej liście zakupów.

Może być z powodzeniem stosowany do leczenia takich stanów chorobowych skóry jak egzema czy łuszczyca

Olej z migdałów w leczeniu i łagodzeniu suchości i świądu skóry zalecała starożytna wiedza medyczna: chińska, ajurwedyjska, grecka czy perska.

Właściwości przeciwzapalne w oleju z migdałów zmniejszają podrażnienia. Olejek przyspiesza usuwanie martwych komórek naskórka, a cynk w nim zawarty wspomaga gojenie się ran i skaleczeń skóry.

Może poprawić cerę i koloryt skóry

Olej z migdałów ma właściwości zmiękczające i poprawiające krążenie, dzięki czemu skóra staje się wygładzona.

Może nawet zmniejszać efekt podkrążonych oczu. Stosuje się go również do rozjaśniania niepożądanej opalenizny czy łagodzenia stanu zapalnego spowodowanego nadmierną ekspozycją na słońce.

Może pomóc w zmniejszeniu widoczności blizn po zabiegach chirurgicznych

Wiele osób uważa, że regularna aplikacja oleju z migdałów na okolice blizn po zabiegach chirurgicznych zmniejsza ich widoczność. Obecnie prowadzone są badania mające na celu potwierdzenie takiego działania.

Może być stosowany regularnie do mycia i jednoczesnego nawilżania skóry

Jeśli lubisz zmywać skórę olejkiem, olej migdałowy będzie doskonały do tego celu, gdyż jest lekki i głęboko wnika w skórę. Zawarta w nim witamina E wspomaga nawilżanie skóry i nadaje jej zdrowy blask, natomiast witamina A może leczyć wykwity trądzikowe.

Może zmniejszyć podrażnienie skóry i świąd

Jeśli cierpisz z powodu suchej, swędzącej skóry, a nawet wysypki, olej migdałowy może w naturalny sposób wyleczyć i nawilżyć szorstkie miejsca na twojej skórze. Ponieważ olej z migdałów jest bardzo łagodny i hipoalergiczny, może być stosowany nawet u małych dzieci i niemowląt.

Może wykazywać właściwości przeciwstarzeniowe na skórze

Olej z migdałów ma właściwości przeciwutleniające, dzięki którym skóra jest nawilżona i ujędrniona, a co za tym idzie, chroniona przed zmarszczkami i efektami starzenia się. Oprócz wygładzenia skóry i wyrównania jej kolorytu, olej z migdałów ma jeszcze dodatkową zaletę. Ponieważ zmniejsza stan zapalny i głęboko nawilża skórę, sprawia, że wygląda ona młodziej.

Może przeciwdziałać rozwojowi rozstępów

Ponieważ olej z migdałów poprawia krążenie krwi oraz wspomaga produkcję elastyny i kolagenu w skórze (dzięki zawartości witaminy E), może również przysłużyć się kobietom w ciąży lub innym, które chcą uniknąć rozstępów spowodowanych nadmiernym rozciąganiem się skóry.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama