Reklama

7 nietypowych zastosowań pomadki do ust

Większość z nas używa balsamu do ust w ten sam sposób, nawilżanie ust. Można się tylko domyślać czy pomadka może mieć jakieś inne zastosowanie. Okazuje się, że pomadka jest bardzo pomocnym przedmiotem, nie tylko nawilżając usta. Oto kilka zastosowań pomadki.

Reklama

Obtarcia na skórze

Masz nowe buty, które obtarły skórę? Obtartą skórę posmaruj pomadką. Stworzy ona ochronną warstwę zmniejszającą tarcie.

Zaklinowany pierścionek

Jeśli potrzebujesz zdjąć zakleszczony na palcu pierścionek, również posłuż się pomadką do ust. Nasmaruj palec pomadką i powoli zsuń pierścionek z palca.

Suchość w nosie

Ciągły katar może wysuszyć błonę śluzową nosa. Skóra staje się zaczerwieniona i bolesna w dotyku. Aby uniknąć tej sytuacji, odrobiną pomadki posmaruj wysuszone płatki nosa.

Siniaki i rany

Jeśli skaleczysz się gdzieś w drodze, małe rany i otarcia posmaruj pomadką. Tym sposobem ochronisz ranę o będzie ona się szybciej goić.

Pielęgnacja obuwia

Pomadką z ust możesz nabłyszczyć również buty. Dzięki niej skóra stanie się miękka i błyszcząca. Oczywiście tak użyta pomadka nie jest odpowiednia do stosowania na wargach.

Niesforne włosy

Układając fryzurę, toczysz bitwę z pasmem włosów, które za żadne skarby nie chce się „oswoić”. Posmaruj je odrobiną pomadki do ust. Należy zachować ostrożność w ilości, gdyż włosy mogą wyglądać na przetłuszczone. Pomadką możesz ułożyć także brwi.

Tusz do rzęs

Podczas malowania oczu tuszem do rzęs, czasem na powiekach mogą znaleźć się drobiny tuszu. Wystarczy że wacikiem powleczonym pomadką zetrzesz tusz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama