Reklama

7 nawyków, których musisz się wyzbyć dla dobra swojej skóry

Oszczędzimy ci kolejnego wykładu o najczęstszych złych nawykach, które niszczą twoją skórę: palenie, spanie w makijażu, picie niewystarczającej ilości wody, niezdrowa dieta... Ale jest cała masa innych grzechów, które można popełnić wobec skóry nawet o tym nie wiedząc. Oto siedem złych nawyków, których powinnaś się pozbyć dla dobra swojej cery:

Spanie na złej poszewce

Bawełniana poszewka dołączona do zestawu pościeli nie jest dla ciebie najlepsza (zwłaszcza jeśli spisz na niej dłużej, niż tydzień nie piorąc jej). Zamień poszewki na jedwabne, ponieważ ten materiał ma właściwości przeciwbakteryjne, więc utrzyma wszystkie drobnoustroje z dala od twojej twarzy.

Szorowanie twarzy peelingiem do ciała

Delikatne złuszczające peelingi są całkowicie w porządku. Ale zanim sięgniesz po mocniejszy peeling zalecany do całego ciała, miej na uwadze, że jest on mniej delikatny i może spowodować więcej kłopotów z wypryskami.

Zarywanie nocy

„Sen dla piękna” to nie bzdury! Oczywiście, nie zawsze możemy uzyskać doskonałe osiem godzin snu na dobę, ale dążenie do co najmniej siedmiu pomoże skórze produkować więcej kolagenu i nawodnić się podczas snu.

Wykorzystywanie starych pędzli do makijażu

Przy każdym użyciu, na pędzlach do makijażu zbierają się martwe komórki skóry, olej i bakterie z twojej twarzy. Ponowne zastosowanie tego samego brudnego pędzla następnego dnia może siać spustoszenie na skórze – myj pędzle raz w tygodniu, nawet dobrym staromodnym płynem do mycia naczyń.

Dotykanie twarzy na siłowni

Przebiegniesz 5km na bieżni, oprzyj się pokusie wytarcia ręką potu z twarzy. Siłownia jest królestwem bakterii, tak więc trzymać ręce jak najdalej od twarzy.

Witaminy

Picie wody jest super, ale jedzenie warzyw i owoców jest prawdziwym kluczem do uzyskania miękkiej, świetlistej skóry. Nawet jeśli dodasz sałatkę do normalnego obiadu, cera będzie ci wdzięczna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama