Reklama

6 sposobów na gładką skórę

Czy podczas zimowych miesięcy twoja skóra robi się sucha, łuszczącą i szorstka? Jeśli tak, to poniżej znajdziesz kilka porad na to, jak sprawić, aby była ona gładka jak u niemowlaka.

Reklama

Złuszczanie

Cotygodniowe złuszczanie pozwoli usunąć martwy naskórek, zanieczyszczenia oraz tłustą powłokę, pozostawiając twoją skórę miękką i wygładzoną. Jeśli twoja skóra jest wrażliwa, złuszczaj ją co dwa tygodnie.

Do tego celu używaj specjalnych peelingów, które możesz zakupić w drogerii lub zrobić sama. Domowe peelingi, to między innymi peeling cukrowy lub peeling cukrowy z dodatkiem miodu. Możesz także zakupić specjalne rękawiczki lub gąbki złuszczające, które świetnie się sprawdzą w usuwaniu martwego naskórka z nóg, klatki piersiowej i pleców. Najlepiej będzie, jeśli taki zabieg przeprowadzisz pod bieżącą wodą lub w wannie. Pamiętaj, aby nie naciskać gąbki zbyt mocno oraz aby nie używać agresywnych scrubów do twarzy. Unikaj również złuszczania miejsc wrażliwych takich jak sutki czy miejsca intymne. Po skończonym zabiegu wytrzyj ciało delikatnie ręcznikiem.

Codzienne oczyszczanie

Codzienne oczyszczanie skóry jest najlepszym sposobem na skórę gładką jak u niemowlaka. Najlepiej, abyś robiła to dwa razy dziennie.

Do tego celu możesz użyć żelu do mycia twarzy/ciała bez dodatku mydła. Alternatywą może być także tonik do twarzy. Aby uniknąć podrażnień używaj miękkich gąbek lub myjek. Jeśli masz wrażliwą skórę, to staraj się brać prysznic co drugi dzień, ponieważ pozwoli to na wytworzenie przez skórę olejków, które ją nawilżą.

Nawilżenie

Wybieraj produkty nawilżające odpowiednie do twojego rodzaju skóry oraz wieku. Produkty do ciała muszą być zmieniane, więc jeśli czujesz, że któryś z nich przestał ci już służyć jest to znak, że czas na jego zmianę.

Staraj się nakładać produkty nawilżające zaraz po kąpieli, ponieważ para unoszącą się w łazience otwiera pory, przez co produkty lepiej się wchłaniają.

Wskazówka: jeśli masz wrażliwą skórę, używaj produktów specjalnie dla niej przeznaczonych.

Wieczorna rutyna

Zanim położysz się spać, nałóż krem nawilżający na szczególnie suche miejsca takie jak stopy, kolana czy łokcie. Po przebudzeniu zobaczysz, że będą one w o wiele lepszym stanie.

Aby zapobiec pobrudzeniu pościeli balsamem, załóż piżamę z długimi rękawami, która dodatkowo uchroni produkt przed starciem się ze skóry.

Ochrona

Jedną z przyczyn gładkiej skóry u dzieci jest to, że nie były one narażone na promieniowanie UV. Dlatego wychodząc na zewnątrz, pamiętaj, aby nakładać na siebie filtry ochronne, a jeśli wiesz, że będziesz narażona na działanie bardzo wysokiej temperatury, załóż czapkę oraz ubrania z długimi rękawami. Dobrą alternatywą dla kremu z filtrem jest olej kokosowy.

SPA dla miękkiej skóry

Jako dodatek do złuszczania, oczyszczania oraz nawilżania skóry, możesz poddać się również ekskluzywnym zabiegom SPA.

Maseczka z mleka

Weź wacik kosmetyczny i zanurz go w ciepłym mleku. Następnie wetrzyj je w twarz i pozostaw do wyschnięcia. Kiedy mleko zdąży się wchłonąć, umyj twarz zimną wodą, aby zamknąć pory. Aby zmiękczyć skórę całego ciała, możesz dodać mleka do kąpieli.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama