Reklama

6 rzeczy, których nie wiesz o toniku

Tonizowanie cery to jedna z podstawowych zasad pielęgnacji. Ale ile z nas wie, jak naprawdę działa tonik? Bywa, że wiele kobiet pomija ten niezwykle ważny etap oczyszczania skóry twarzy. Co jeszcze potrafi zrobić tonik i dlaczego jest tak ważne, aby go regularnie stosować? Sprawdź listę poniżej, by dowiedzieć się więcej o działaniu toniku.

Reklama

Zwęża pory skóry

Niezależnie od rodzaju jakiego toniku używamy każdy zwęża pory skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nie pozwala gromadzić się bakteriom wywołującym trądzik.

Równowaga pH

Skóra nie tylko powinna być czysta, ale także jej pH powinno być w równowadze. Mycie twarzy mydłem zaburza tę równowagę. Nasza skóra reaguje wtedy przez nadprodukcję oleju, aby powrócić do właściwego poziomu. Tonik wspomaga ten proces.

Tłusta cera

Tonik usuwa nadmiar sebum i jak już wcześniej wspomniano wspomaga równoważenie pH skóry. Używaj toniku dwa razy dziennie aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Usuwa martwe komórki

Wszyscy wiemy, że regularne złuszczanie skóry ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia cery. Tonik działa łagodniej niż peelingi i nie pozostawia skóry czerwonej i wrażliwej. Tonik to jeden z najłagodniejszych kosmetyków do złuszczania skóry bez podrażniania.

Makijaż

Twoja twarz może nie być tak czysta jak ci się wydaje. Nawet po umyciu środkiem do mycia twarzy na skórze mogą pozostać ślady brudu i makijażu. Dobry tonik usuwa reszki makijażu i brud, pozostawia cerę czystą i zdrową.

Inne kosmetyki

Tonik sprawia, że kremy i sera są bardziej skuteczne. Dlatego nie można go pomijać w etapie oczyszczania i pielęgnacji cery. Najpierw myjesz twarz, następnie nawilżasz i tonizujesz, a na koniec aplikujesz krem albo serum.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama