6 produktów by twoja skóra wyglądała na młodszą

Produkty wypisane poniżej nie sprawią, że będziesz wyglądała 10 lat młodziej, jednak ich regularne spożywanie, może sprawić, że twoja skóra będzie wyglądała na młodszą. Poza tym spowalniają one proces starzenia się, nie tylko komórek skóry, lecz także wszystkich ważnych organów w twoim organizmie. Kluczem w tym wypadku jest regularność spożywania lub nakładania danych produktów na skórę.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bardzo silnym antyoksydantem, który możesz spożywać na surowo lub aplikować bezpośrednio na skórę, aby efekty były zauważalne szybciej.

Ciemna czekolada

Regularne spożywanie ciemnej czekolady dobrej jakości, pozwoli na zachowanie młodo wyglądającej skóry na dłużej. Jest ona bogata we flawonoidy, które chronią ją przed promieniami UV, a nawet mogą odwrócić zaniki pamięci spowodowane wiekiem

Ostrygi

Ostrygi zawierają bardzo dużą ilość składników odżywczych, które sprawią, że twoja skóra będzie wyglądała o wiele lepiej. Cynk oraz witamina A w nich zawarte, wygładzą oraz oczyszczą twoją skórę.

Kiwi

Kiwi jest kolejnym bardzo silnym antyoksydantem bogatym w witaminę C, która ochroni twoją skórę przed efektami starzenia. Codzienne spożywanie kiwi, pomaga zregenerować zniszczone przez stres oksydacyjny komórki oraz DNA.

Dynia

Dynia posiada wiele różnych składników, które przyczyniają się do zdrowej i pięknej skóry. Należą do nich między innymi beta-karoten, witamina A, E oraz C, które pomagają spowolnić proces starzenia oraz powstawania zmarszczek.

Czerwone wino

Resweratrol, który możemy znaleźć w skórce winogron, posiada właściwości spowalniające starzenie się całego organizmu, w tym również skóry.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama