6 naturalnych sposobów na kurze łapki

Kurze łapki można nazwać liniami śmiechu, lecz nie dla wszystkich będzie to bardzo zabawne. Te drobne linie powoduje wielokrotnie kurczenie się mięśni wokół oczu. Z czasem te drobne linie pogłębiają się. Najlepszym sposobem jest wstrzykiwanie botoksu, który paraliżuje mięśnie wokół twarzy. Ale nie każdy jest fanem igieł, a także zniechęca wysoki koszt zabiegów kosmetycznych. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją naturalne sposoby, aby złagodzić kurze łapki. Znajdzie je poniżej.

Papaja z cukrem

Ten tropikalny owoc, zawiera enzymy, które niweluje martwe komórki skóry. Enzymy te wraz z witaminą C stymulują produkcję kolagenu. Aby zastosować papaję na kurze łapki, należy sporządzić maseczkę. Kawałek papai zgnieć widelcem i dodaj do niej szczyptę cukru. Wymieszaj na jednorodną masę. Nałóż na skórę, poczekaj aż wyschnie, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Awokado

Awokado jest pełne zdrowych tłuszczy, witamin i minerałów. Badania wykazują, że wyższe spożycie tego typu tłuszczy zwiększa elastyczność skóry co pomaga zapobiegać zmarszczkom. Również stosowanie awokado na skórę przyniesie podobne korzyści. Odrobinę awokado wetrzyj w skórę wokół oczu. Pozostaw na 15 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Aloes

Roślina ta nawilża skórę i łagodzi zmarszczki wokół oczu. Jest pełen przeciwutleniaczy. Zaleca się stosowanie soku ze świeżych liści aloesu na zmarszczki. Wystarczy przeciąć liść, aby wydobyć z niego sok.

Zielona herbata

Jest bardzo dobrze znana ze swych prozdrowotnych właściwości, w tym zmniejszenie ryzyka chorób serca i niektórych nowotworów. Pomaga również w utracie wagi, jak i pomaga w walce ze zmarszczkami. Ekstrakt zawarty w zielonej herbacie znacząco poprawia elastyczność skóry. Spróbuj pić zieloną herbatę przynajmniej raz dziennie.

Masło shea

Masło shea jest intensywnie nawilżające. Zawiera witaminę A, składnik retinoidów, który jest standardowo używany w niwelowaniu zmarszczek. Wcieraj masło shea w zmarszczki wokół oczu przed snem, a rankiem obudzisz się z gładszą i bardziej elastyczną skórą.

Ogórek

On naprawdę działa. Wstępne badania sugerują, że ogórki mają właściwości przeciw starzeniu się skóry. Zawierają związki przeciwzapalne, zmniejszają obrzęk i nawadniają skórę wypełniają zmarszczki. Nałóż plasterek ogórka na każde oko, usiądź i odpocznij przez 15-20 minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama