Reklama

6 domowych sposobów na zaskórniki i powiększony pory skóry

Osoby z tłustą skórą często narzekają na wypryski na skórze i często narzekają, że nie lubią swojej cery. Tacy ludzie często także próbują różnych medykamentów, aby skutecznie pozbyć się zaskórników, lub zrobić je mniej widocznymi. Oczywistym jest, że istnieje ogromna ilość dostępnych bez recepty produktów, które pomogą Ci w walce z zaskórnikami. Lecz istnieją także domowe sposoby na pozbycie się wyprysków bez potrzeby stosowania medykamentów. W poniższym artykule zostało opisane kilka produktów, które pomogą Ci zwalczyć problem. Wypróbuj je i ciesz się ponownie gładką skórą.

Reklama

Soda oczyszczona i woda

Zmieszaj dwie łyżki stołowe sody oczyszczonej z dwiema łyżkami stołowymi wody. Następnie nałóż pastę na twarz i trzymaj tak długo aż stanie się sucha (około 15 minut). Kiedy maseczka zacznie Cię uciskać, użyj gorącej wody, aby ją spłukać.

Cytryna, ogórek i woda różana

Na początek zacznij od obrania ogórka. Następnie wydobądź z niego miąższ. Do miąższu dodaj łyżeczkę wody różanej i 4 do 5 kropli soku z cytryny. Umieść powstałą maseczkę na kawałku materiału, dokładnie owiń i ściśnij w celu połączenia substancji, a następnie nałóż ją na twarz. Odczekaj parę minut a następnie użyj zimnej wody do spłukania maseczki.

Sok cytrynowy i białko jajka

Stwórz naturalną maseczkę za pomocą dwóch białek oraz 4-5 łyżeczek soku cytrynowego. Połóż maseczkę na twarz i trzymaj tak długo aż stanie się sucha. Zazwyczaj trwa to około 5 minut. Następnie zmyj maseczkę zimną wodą.

Przy pomocy tej maseczki usuniesz zaskórniki, a także pozbędziesz się złuszczeń oraz nadmiaru tłuszczu na skórze.

Sok z limonki i pomidor

Weź sok pomidorowy i wlej do niego 4 krople soku z limonki. Nałóż wywar bezpośrednio na skórę przy pomocy wełnianego wacika kosmetycznego i pozostaw na około 15 minut. Następnie opłucz twarz zimną wodą. Limonka zawiera kwasy, które dobrze sprawdzają się w walce z tłustą skórą. Dodatkowo pomidory są naturalnym środkiem naciągającym skórę. Połączenie tych dwóch składników sprawi, ze Twoja skóra będzie bardziej naciągnięta a pory będą mniej widoczne.

Sok z limonki i migdały

Weź małe naczynie, napełnij je wodą i wrzuć w środek kilka migdałów. Pozostaw na noc. Następnego dnia rozgnieć migdały, aby uzyskać pastę. Potem dodaj do pasty łyżeczkę soku z limonki. Nałóż maseczkę na twarz i nie ruszaj przez około pół godziny. Następnie opłucz twarz zimną wodą.

Sok ananasowy i cytryna

Wyciśnij połowę cytryny, aby otrzymać sok, który wlej do kubka do połowy wypełnionego sokiem ananasowym. Następnie namocz w miksturze kawałek materiału i nałóż go na twarz na około 5 minut. Użyj zimnej wody, aby opłukać twarz po skończonym zabiegu.

Ananas zawiera silne enzymy, które pomagają oczyszczać cerę. Dodatkowo sok cytrynowy zawiera kwasy, które zwężają pory, wspaniale komponując się z działaniem ananasa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama