Reklama

6 domowych maseczek z witaminą C

Kwas askorbinowy, bardziej znany jako witamina C, jest silnym przeciwutleniaczem. Obudowuje komórki skóry, zapobiega owrzodzeniom, wzmacnia układ odpornościowy i zwalcza wolne rodniki. Witamina C jest również przydatna dla skóry, wspomaga produkcję kolagenu i opóźnia proces starzenia oraz formowania się zmarszczek. Brak kwasu askorbinowego prowadzi do kruchości naczyń, a objawia się niebieską skórą wokół oczu oraz bladą cerą. Poniżej znajdziesz 6 przepisów na maseczki z witaminą C, które w krótkim czasie intensywnie odżywią twoją skórę.

Reklama

Maseczka na zmarszczki

Do przygotowania maseczki na zmarszczki potrzebujesz: witaminę C i E w kapsułkach oraz wodę. Kapsułki witamin C i E otwórz, a ich zawartość przelej do miseczki i wymieszaj dodając ½ łyżeczki wody. Nałóż maseczkę na twarz delikatnie masując skórę. Nie spłukuj.

Maseczka do skóry tłustej oraz wąskich porów

Rozcieńcz kapsułkę witaminy C w 20 kroplach witaminy A oraz dodaj 5 kropel wody. Nałóż maseczkę na problematyczne miejsca na skórze i zmyj po 20 minutach wodą o temperaturze pokojowej.

Maseczka na przebarwienia i piegi

Aby pozbyć się piegów i przebarwień połącz ze sobą: 1 łyżkę twarogu, 1 łyżkę mocnej herbaty, kapsułkę witaminy C oraz ½ łyżki oleju z rokitnika. Dokładnie wymieszaj składniki i nałóż maseczkę na twarz i ręce. Następnie zmyj wodą po 20 minutach.

Maseczka na rozszerzone pory

Wymieszaj 3 łyżeczki niebieskiej glinki z kapsułką witaminy C oraz 1 łyżką przegotowanej wody. Otrzymaną zawiesinę nałóż na skórę, omijając okolice oczu i ust. Spłucz po 25 minutach ciepłą wodą o temperaturze pokojowej.

Maseczka na trądzik i zaskórniki

Do jej przygotowania potrzebne ci będą: 5 pokruszonych tabletek węgla aktywowanego, ½ kapsułki witaminy C oraz 1 łyżeczka przegotowanej wody. Tak przygotowaną pastę nałóż na skórę twarzy i zmyj po 15 minutach letnią wodą.

Maseczka opóźniająca starzenie

Aby opóźnić starzenie się skóry zmieszaj ze sobą 1 łyżkę miodu, 1 łyżkę kwaśnej śmietany, kapsułką witaminy A i C oraz 7 kroplami soku z aloesu. Nałóż na twarz i ręce, zmyj po 15 minutach wodą o temperaturze pokojowej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama