Reklama

5 zaskakujących zastosowań aspiryny, o których nie wiesz

Czy aspirynę można użyć do czegokolwiek innego niż do złagodzenia gorączki i bólu? Okazuje się, że lek ten, który można kupić bez recepty, może mieć wiele zaskakujących zastosowań i nie każdy o nich wie. Oto 10 niespotykanych zastosowań aspiryny.

Pomaga leczyć trądzik

Aspiryna pomaga łagodzić stan skóry trądzikowej, ponieważ wykazuje właściwości przeciwzapalne. Zgnieć 2 – 3 niepowlekane tabletki aspiryny i wymieszaj je z sokiem z cytryny. Nałóż mieszankę na wypryski i pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz. Nie stosuj takiej kuracji po długiej ekspozycji na słońce.

Łagodzi miejsca zmienione przez ukąszenia owadów

Aspiryna może także pomóc w złagodzeniu świądu i zmniejszeniu obrzęku spowodowanych ukąszeniem komara. Rozpuść niepowlekaną tabletkę aspiryny w łyżce wody i uzyskaną w ten sposób mieszankę nałóż na zaognione miejsce na kilka minut.

Rozjaśnia plamy na skórze

Aspiryna zawiera składnik rozpuszczalny w tłuszczach, który stosowany jest do produkcji preparatów rozjaśniających do skóry. Wymieszaj 7 niepowlekanych tabletek aspiryny z 3 łyżkami jogurtu i 1 łyżką miodu. Nałóż uzyskaną w ten sposób mieszankę na umytą wcześniej twarz i pozostaw maseczkę na 15 minut. Dzięki niej twoja skóra będzie gładka i promienna. Zapewnia ona efekt peelingu, zmniejsza blizny i plamy, a także zapobiega zapychaniu się porów skóry.

Leczy łupież

Łupież nie tylko wywołuje świąd skóry, ale jest także bardzo nieestetyczny. Aby się go pozbyć, należy myć włosy szamponem z dodatkiem dwóch zgniecionych tabletek aspiryny.

Działa jak peeling

Aspiryna to doskonały peeling, który pomaga pozbyć się martwych komórek skóry. Ponadto, pomaga pozbyć się nadmiaru sebum i zmniejsza rozszerzone pory. Wystarczy wymieszać zgniecioną tabletkę z wodą i pozostawić na skórze na kilka minut. Stosuj ostrożnie, jeśli masz wrażliwą skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama