5 sposobów na pozbycie się pryszcza przez noc

Trądzik to przypadłość, która jest witana z wielką dezaprobatą. Nim pryszcz się rozwinie na dobre, minie kilka dni. Nikt nie może tyle czekać. Zakładamy, że przed tobą wielki dzień, a na twarzy pojawia się wielki pryszcz. Jest kilka sposobów, aby pryszcza pokonać przez noc. Oto one:

Lód

Potrzyj miejsce pryszcza kostką lodu, aż skóra zdrętwieje. Przerwij proces, a gdy skóra ponownie się ogrzeje ponownie potrzyj skórę lodem. To sprawdzony domowy środek, redukujący trądzik i zmiany natychmiast. Lód zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza zaczerwienienie, a także ból. Jeśli twoje palce drętwieją, owiń kostkę lodu cienką tkaniną.

Cynamon i miód

Zmieszaj ze sobą 1 łyżeczkę cynamonu z 2 łyżkami miodu. Połącz składniki a jednolitą, gładką i gęstą masę. Nałóż pastę na pryszcza i miejsce wokół niego.

Goździki

Zmiażdż kilka goździków na proszek i połącz z odrobiną mleka. Nałóż pastę na pryszcz i pozostaw na noc. Goździki mają działanie antybakteryjne, zabijają bakterie powodujące pryszcze. Goździki możesz równie skutecznie zamienić na cynamon.

Białko jajka

Białko jajka jest znane z wysuszania pryszczy. Rozsmaruj małą ilość białka w miejscu pryszcza. Następnego ranka zmyj białko ciepłą wodą.

Imbir

Kawałek świeżego imbiru zetrzyj na tarce. Otrzymany sok wetrzyj w miejsce występowania pryszcza. Przeciwzapalne działanie imbiru zmniejszy i wysuszy pryszcza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama