Reklama

5 składników, które skutecznie i naturalnie nawilżą skórę

Szukasz kremu, który prawdziwie nawilży, odmłodzi twoją skórę i przywróci jej naturalne piękno? Część z nas poszukuje metodą prób i błędów, lecz efekty są mniej lub bardziej zadowalające. Dziś chce ci przedstawić 5 naturalnych składników, które prawdopodobnie nawet masz w domu, a które mogą pomoc twojej skórze.

Reklama

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest doskonałym produktem nawilżającym, a jednocześnie nie zatykającym porów. Mieszając ją z solą morską, która ma delikatne właściwości ścierne otrzymasz doskonały produkt do usuwania martwego naskórka pozostawiając skórę odmłodzoną.

Organiczny olejek kokosowy

Organiczny olejek kokosowy może być stosowany jako płyn do nawilżania twarzy i może być szczególnie użyteczny dla osób ze skórą suchą. Badania naukowe udowadniają, że olej kokosowy znacznie poprawia nawilżenie skóry, a jednocześnie ma działanie antyseptyczne.

Olej z konopi

Olej konopny zyskał szczególne uznanie jako skuteczny balsam do twarzy, ponieważ pomaga zmniejszyć suchość skóry, zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy oraz posiada działanie przeciwzapalne, które dodatkowo chroni skórę przed starzeniem.

Ogórek

Ogórek ma doskonałe właściwości nawilżające. Jest bardzo dobrym źródłem krzemionki, która jest niezbędnym składnikiem tkanki łącznej, a także minerałów i witamin takich jak potas, kwas foliowy czy witamina C. Maseczka z ogórka i jogurtu zapewni Twojej skórze, nawilżenie oraz efekt orzeźwienia.

Pszczeli wosk

Ciężki do pozyskania, jeśli nie masz własnej pasieki lub znajomego pszczelarza, lecz jest bardzo skuteczny jako środek nawilżający. Jak go przygotować? Olejek migdałowy podgrzać wraz z woskiem pszczelim, aż do jego roztopienia, dodać wodę destylowaną oraz 10 kropelek witaminy E w olejku, 10 kropelek olejku lawendowego i mieszać, aż do schłodzenia. Nakładać na twarz równomiernie każdego dnia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama