Reklama

5 produktów, które ochronią skórę przed promieniowaniem UV

Jedzenie niektórych pokarmów może naprawdę pomóc chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Nie oznacza to, że należy porzucić kremy z filtrem w lecie, ale połączyć ich działanie. Tajemnica tkwi w przeciwutleniaczach. Te bardzo silne związki pomagają zwalczyć wolne rodniki, które są przyczyna wielu problemów skórnych takich jak: przedwczesne starzenie się i nowotwory skóry. Oto najlepsze produkty, które zwiększą ochronę skóry przed promieniami UV.

Reklama

Łosoś

Łosoś zawiera ogromne ilości witaminy D. Zapobiega ona uszkodzeniu komórek skóry, które są bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. Łosoś jest również pełen nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega3), które są idealne dla skóry i mózgu.

Gorzka czekolada

Ciemna czekolada jest bogata we flawonoidy i antyoksydanty, które mogą pomóc chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Zielona herbata

Jak już wiemy, zielona herbata jest pełna polifenoli. Mogą one zapobiegać czerniakowi skóry. Nie zapomnij pić zielonej herbaty w okresie letnim. Pij co najmniej jedną filiżankę zielonej herbaty dzienne.

Pomidory

Pomidory są bogate w karotenoidy, które chronią skórę przed słońcem i spowalniają proces starzenia się skóry. Jedno z badań wykazało, że spożywanie pomidorów w ciągu 10 dni może znacznie zmniejszyć wrażliwość skóry na szkodliwe promienie słoneczne.

Borówki

Jagody są bogate w przeciwutleniacze, dzięki nim chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Owoce te mogą również utrzymać skórę w dobrej kondycji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama