Reklama

5 nieinwazyjnych środków przeciwzmarszczkowych

Coraz więcej kobiet szuka sposobów na to, by wyglądać młodziej bez konieczności poddawania się operacji plastycznej. Nikt nie chce wyglądać sztucznie, dlatego nieinwazyjne środki przeciwzmarszczkowe są doskonałą alternatywą dla utrzymania świeżej, młodo wyglądającej twarzy. Oto pięć nieinwazyjnych środków przeciwzmarszczkowych, które pomogą cofnąć wskazówki zegara i przyniosą rezultaty, jakich oczekujemy:

Domowa terapia laserowa

Większość laserów stosowanych w domu stymuluje produkcję kolagenu i elastyny – warstw skóry, które zanikają z wiekiem, sprawiając, że zmarszczki mimiczne i bruzdy stają się bardziej widoczne. W zależności od potrzeb, lasery te mogą być stosowane na poszczególne obszary skóry, w celu redukcji zmarszczek i uzyskania efektu lśniącej i młodej skóry, przez dwa do trzech tygodni.

Urządzenia do tonizowania twarzy

Jeśli laser cię przeraża, te gadżety będą dla ciebie świetną alternatywą. Mają działanie podobne do działania lasera, wspomagają produkcję kolagenu i elastyny poprzez emitowanie prądu o niskim natężeniu, co zmniejsza widoczność zmarszczek i bruzd. Podczas zabiegu trzyma się takie urządzenie w ręce, jest łatwe w użyciu i można je stosować w zaciszu własnego domu.

Terapia światłem LED

Światło LED (nie emitujące promieni UV) dezaktywuje enzymy, które zmniejszają produkcję kolagenu, odnawiając skórę i zmniejszając widoczność zmarszczek. Terapia ta jest bezbolesna, a jedna sesja trwa od 10 do 20 minut, w zależności od powierzchni skóry, jaką chcemy poddać zabiegowi. Zauważalne rezultaty widzimy już po około 8 tygodniach, po zastosowaniu 5 zabiegów tygodniowo.

Peelingi

Nie ma nic lepszego od peelingu, jeśli chcemy, by nasza skóra była świeża i promienna. Istnieją urządzenia, które służą do złuszczania naskórka w warunkach domowych. Dzięki nim skóra jest odnowiona i bardziej sprężysta, a zmarszczki są mniej widoczne.

Serum przeciwzmarszczkowe

Stosowanie takiego serum w codziennej pielęgnacji może zdziałać cuda. Najlepiej działa w połączeniu z kremem nawilżającym; dzięki takiemu zestawowi uzyskamy bardziej jędrną i młodziej wyglądającą skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama