4 mity, w które każe nam wierzyć przemysł kosmetyczny

Naszych wyborów produktów kosmetycznych i poprawiających urodę dokonujemy bardzo często za namową reklam i kolorowych opakowań na sklepowych półkach. Jednakże, wizażyści, eksperci od kosmetyki oraz autorka Paula Begoun uważają, że nie powinno się wierzyć wielu koncernom produkującym wyroby kosmetyczne - stawiają oni często twierdzenia na temat swoich produktów, które po prostu nie są prawdziwe. Aby ci to udowodnić, przygotowaliśmy listę najczęściej powielanych mitów na temat produktów poprawiających urodę. Warto jest pamiętać o każdym z nich.

Kremy mogą pomóc usunąć drobne zmarszczki

Nie istnieją produkty kosmetyczne zdolne do całkowitego usunięcia rozstępów, zmarszczek, lub cieni wokół twoich oczu. Żadnego z istniejących produktów nie da się porównać z poważnymi zabiegami wymagającymi zastrzyków, jak botoks. Niestety, nauka nie jest jeszcze na tyle zaawansowana, aby tworzyć takie kosmetyki i minie jeszcze wiele czasu, zanim będzie można sięgnąć po środek, który naprawdę koryguje obwisłą skórę lub niechciane fałdy.

Krem do opalania powinien być używany tylko na plaży

Okazuje się, że używanie kremów przeciwsłonecznych jest najlepszym sposobem zapobiegania pojawianiu się zmarszczek, przebarwień oraz utraty elastyczności skóry i kolagenu. Nie przekreślaj z miejsca możliwości używania kremu przeciwko słońcu także jesienią i zimą. Może być to krem nawilżający z filtrem, podkład z filtrem, lub jakiś inny rodzaj kremu, tak długo, jak będzie zawierał tlenek cynku, dwutlenek tytanu lub awobenzon.

Właściwy szampon może zapobiegać wypadaniu włosów

Pomimo wszystkich tych zapewnień, które firma produkująca szampon umieszcza na etykietce, abyś tylko kupił jej produkt, szampon nie żadnego wpływu na kondycję twoich włosów. Jedyną funkcją, jaką pełni szampon jest mycie włosów. Ani cena, ani marka, nie odgrywają żadnej roli. Ponieważ szampon nakładany jest na nasze włosy tylko na krótki czas, nie ma możliwości, aby zawarte w nim składniki zostały wchłonięte przez ciało, bez względu na to, jak bardzo egzotyczne będą to substancje. Zamiast tego, sekretem dbania o włosy używanie odżywek i specjalnych maseczek na włosy.

Koloryzacja nie niszczy włosów

Nowoczesne farby do włosów usuwają naturalny pigment zawarty we włosach i zastępują go innym kolorem. Nowe barwniki mogą pozostawać we włosach nawet przez okres trzech miesięcy, podczas, gdy słabsze środki wymywane są po tygodniu. Zatem, które z nich nie uszkadzają włosów? Naturalnie, te, które nie niszczą pigmentu włosów... lecz niestety nie posiadają one zdolności zmieniania kolorów. Odpowiedź jest zatem bardzo prosta: wszystkie farby do włosów mają ten sam niszczący efekt, a tylko naturalna henna ma możliwość barwienia bez niesienia uszkodzeń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama