4 domowe sposoby pielęgnacji skóry zieloną herbatą

Zielona herbata znana od tysięcy lat, wykorzystywana w medycynie, znajduje także uznanie w kosmetyce. Zawiera wiele antyoksydantów, które niwelują działanie wolnych rodników i chronią przed starzeniem się skóry. Wykorzystana na różne sposoby sprawi, że skóra będzie piękniejsza i bez skaz. Zapoznaj się z domowymi sposobami użycia herbaty dla uzyskania zdrowego wyglądu skóry.

Maseczka z zielonej herbaty

Przygotuj odmładzającą maseczkę do twarzy. Do dwóch łyżek jogurtu naturalnego, dodaj łyżkę zmielonych liści zielonej herbaty lub zielonej herbaty w proszku. Nałóż na skórę na 20 minut, potem spłucz maseczkę z twarzy. Maseczka rozjaśni i tonizuje skórę.

Mgiełka z zielonej herbaty

W gorącej wodzie zaparz liście zielonej herbaty przez 20 minut. Ostudź i przecedź herbatę. Przelej do buteleczki z atomizerem i wstaw do wody. Rozpylaj mgiełkę na skórę. Mgiełka nawilży, zwęzi pory o odświeży skórę, nadając jej zdrowy błysk.

Maseczka z zielonej herbaty na oczy

Kiedy zaparzysz zielona herbatę, nie wyrzucaj torebek. Włóż je do lodówki. Po wychłodzeniu przyłóż torebki do oczu lub namocz waciki kosmetyczne w zimnej zielonej herbacie na parę minut.

Scrub z zielonej herbaty

Wykorzystaj zużytą torebkę po zielonej herbacie. Torebkę rozetnij i wysyp jej zawartość do miseczki. Dodaj odrobinę miodu, a otrzymasz łagodzący skórę scrub. Przetrzyj twarz scrubem, pozostaw na skórze przez parę minut. Zmyj letnią wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama