Reklama

4 domowe sposoby na podrażnienia po goleniu

Osoby, które dość często korzystają z maszynki do golenia znają ten problem doskonale. Mowa o podrażnieniu po goleniu. Te bolesne, małe lub duże guzki na skórze mogą zrujnować wygląd gładkiej skóry. Przyczyną powstawania podrażnień jest użycie tępych narzędzi, golenia na sucho lub twardego mydła. Choć podrażnienie po goleniu najczęściej występuje u mężczyzn, kobiety również mogą tego doświadczyć zwłaszcza na wewnętrznej stronie ud i pod pachami. Jeśli już dojdzie do podrażnienia, wówczas należy wiedzieć jak sobie z nim poradzić stosując proste domowe sposoby. Kilka z nich znajdziesz w dalszej części artykułu.

Reklama

Żel aloesowy

Aloes posiada właściwości przeciwzapalne. Namocz wacik w żelu i rozprowadź go na podrażnionej skórze. Jeśli masz w domu roślinę, zetnij końcówkę liścia i wyodrębnij śwież sok, który należy zastosować bezpośrednio na podrażnionym obszarze. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia soku bądź żelu. Czynność wykonuj 2-3 razy dziennie.

Olejek herbaciany

Olejek z drzewa herbacianego zawiera właściwości antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwzapalne, które mogą uspokoić zaczerwienienie i podrażnienie. Potrzebować będziesz: 5-7 kropli olejku herbacianego oraz 1 łyżki oliwy z oliwek. Wymieszaj składniki w miseczce. Następnie przelej mieszaninę do buteleczki z dozownikiem. Zmocz kilkoma kroplami mikstury wacik lub patyczek kosmetyczny i przetrzyj nim podrażnioną skórę. Stosuj olejek dwa razy dziennie przez okres 3 tygodni dla uzyskania doskonałych rezultatów.

Miód

Miód wykazuje nadzwyczajne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które pomagają łagodzić i zmniejszyć podrażnienie na skórze. Aby zmniejszyć podrażnienie potrzebujesz: 2 łyżek miodu i 1 łyżki jogurtu naturalnego. Zmieszaj dokładnie te dwa składniki ze sobą. Namocz wacik w mieszaninie i nałóż cienką warstwą na podrażnionej skórze. Pozostaw do wyschnięcia na 15 minut, po tym czasie spłucz miód letnią wodą. Powtórz czynność 3-4 razy w ciągu dnia.

Aspiryna

Aspiryna zawiera duże ilości kwasu acetylosalicylowego, który usuwa komórki z powierzchni skóry, oczyszcza pory oraz zabija bakterie powodujące nierówności na skórze. Co więcej, aspiryna zawiera właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć zaczerwienieni i stan zapalny. Potrzebujesz 2-3 tabletki aspiryny, 1 łyżka spirytusu oraz 2 łyżki letniej wody. Rozpuść aspirynę w wodzie i dodaj łyżkę spirytusu. Zamieszaj składniki razem i przelej do buteleczki ze spryskiwacze. Spryskaj miksturą podrażnione miejsce. Zostaw do wyschnięcia, a następnie zmyj ciepłą wodą. Stosuj tę kurację 2-3 razy dziennie, przez 2-3 dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama