Reklama

3 domowe sposoby na trądzik na plecach

Trądzik powstaje poprzez zatykanie się porów skóry martwym naskórkiem i brudem. Złuszczanie i ścieranie naskórka pomaga pozbyć się niechcianych pryszczy i wągrów. Przed okresem letnim pozbycie się wyprysków na plecach jest priorytetem. Dowiedz się z naszego artykułu, jak możesz w naturalny sposób pozbyć pryszczy na plecach.

Reklama

Peeling skóry

Przygotuj peeling do ciała, który zastosujesz podczas kąpieli. Świetnie oczyści skórę z bakterii. Do 1/3 szklanki miodu dodaj 1 łyżkę soku z cytryny. Dodaj jeszcze 1 łyżkę sody oczyszczonej i ½ łyżki cukru. Zmieszaj razem na gładką pastę i odstaw na chwilę. Wetrzyj w skórę, możesz pomóc sobie szczotką do mycia pleców.

Weź kąpiel

Napełnij wannę wodą i dodaj szklankę octu jabłkowego oraz 2 łyżki soli epsom. Zrelaksuj się w kąpieli przez 15 minut. Weź gąbkę i zamocz w wodzie. Delikatnie masuj skórę gąbką przez 2-5 minut. Odczekaj jeszcze chwilę i opłucz skórę wodą.

Spray do ciała

Zrób własny toner do skóry trądzikowej, który ją złagodzi i zmiękczy. Po prostu zmieszaj 1/3 szklanki octu jabłkowego z 1/3 szklanki wody różanej. Spryskaj na obszary skóry, na których są zmiany trądzikowe. Zmyj ze skóry wodą, po upływie 10-15 minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama