Reklama

3 domowe sposoby na rozjaśnienie piegów

Piegi to ciemne małe okrągłe plamy na skórze. Zazwyczaj spowodowane przez nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne. Zachwianie równowagi hormonalnej oraz genetyka mogą również powodować pojawianie się piegów na skórze. Wypróbuj te domowe sposoby jeśli chcesz by twoje piegi zniknęły.

Zsiadłe mleko

Zsiadłe mleko to jedno z najlepszych środków do rozjaśniania piegów na skórze. Kwas mlekowy hamuje tyrozynazy, która produkuje melaninę. Uderza on w źródło powstawania piegów. Regularne stosowanie zsiadłego mleka pozwala pozbyć się piegów.

Wacik zanurz w kwaśnym mleku. Przemyj nim miejsce, z którego chcesz usunąć piegi. Pozostaw warstwę mleka na skórze przez 15 minut, a następnie przemyj skórę ciepłą wodą. Dodanie cytryny do kwaśnego mleka sprawi, że sposób będzie podwójnie skuteczny.

Sok z cytryny

Bardzo dobrym i skutecznym środkiem do rozjaśniania piegów jest sok z cytryny.

Sok z cytryny wetrzyj bezpośrednio w skórę. Delikatnie pomasuj i zostaw sok na skórze przez 15 minut. Następnie przemyj skórę ciepłą wodą. Sok z cytryny stosuj 2-3 razy dziennie. Możesz wzmocnić działanie cytryny dodając ja do maślanki. Łyżkę soku z cytryny dodaj do szklanki maślanki i dobrze wymieszaj. Miksturę wmasuj w skórę i zostaw na 5 minut. Zmyj miksturę ciepłą wodą.

Sok pomidorowy

Sok pomidorowy to dobre źródło, aby rozjaśnić piegi. Przetnij pomidora na ćwiartki. Usuń nasiona. Masuj miejsce, które chcesz rozjaśnić ćwiartką pomidora przez 5-10 minut. Następnie pozostaw warstwę soku na skórze na 10 minut. Zmyj sok ze skóry ciepłą wodą. Po dwóch tygodniach regularnego stosowania zauważysz znaczne rozjaśnienie piegów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama