Reklama

3 domowe maseczki na trądzik

Wszyscy miewamy pryszcze, lecz większość z nas szuka dość długo skutecznych rozwiązań, które pozwoliłyby skutecznie je usunąć. Medykamenty przyjmowane przez dłuższy czas mogą powodować uszkodzenia wątroby. Markowe produkty może i pomogą pozbyć się trądziku, ale nie bez efektów ubocznych cery. Uwolnij twarz od pryszczy naturalnymi metodami. Poznaj 3 proste maseczki na trądzik.

Reklama

Jogurt i kurkuma

  • 2 łyżki jogurtu naturalnego
  • 1 łyżeczka sproszkowanej kurkumy

Unikaj jogurtów z niską zawartością tłuszczu, gdyż maseczka będzie zbyt wodnista. Im bardziej tłusty jogurt, tym lepiej. Zmieszaj jogurt z kurkumą. Pozostaw na parę minut, by składniki połączyły się. Po umyciu twarzy nałóż maseczkę. Pozostaw na 10-15 minut, potem spłucz ją wodą.

Papaja

  • surowa papaja

Obierz i zgnieć około 1/4 szklanki owocu na gładką masę. Maseczkę z papai nakładaj opuszkami palców lub pędzelkiem. Pozostaw na 15-20 minut. Po tym czasie zmyj pastę z twarzy.

Maseczka aztecka

  • 1 łyżka glinki bentonitowej
  • 1 łyżka octu jabłkowego

Zmieszaj składniki ze sobą. Przy łączeniu glinki z octem, całość może się spienić. Pamiętaj by mieszać maseczkę łyżeczką niewykonaną z metalu. Gdy wymieszasz maseczkę, nałóż ją na twarz. Pozostaw na 5 minut. Poczujesz ściąganie skóry.

Zmyj maseczkę z twarzy i zaaplikuj tonik. Możesz zauważyć drobne zaczerwienienia, które powinny wkrótce ustąpić. Z tego względu lepiej stosuj maseczkę wieczorem przed pójściem spać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama