Reklama

11 zachowań, które szkodzą twojej skórze

Mówiliśmy o zachowaniach, które sprawiają, że twoja skóra staje się odżywiona, gładka i lśniąca. Jednak co z zachowaniami, które jej szkodzą? Chcemy, aby nasza skóra wyglądała perfekcyjnie, jednak co wtedy, kiedy robimy rzeczy, które mogą pogorszyć jej stan? Dzisiaj pomożemy ci ustalić, czy rzeczy, które robisz, myśląc, że pomagasz skórze, są rzeczywiście dla niej dobr

Zapominasz o nałożeniu kremu z filtrem

Nie zaleca się wychodzenia na zewnątrz, bez nałożenia ochronnego kremu z filtrem. Promienie UV są bardzo szkodliwe, a poparzenie słoneczne, to ostatnia rzecz, jakiej chcesz doświadczyć.

Używanie drogich produktów wysokiej jakości

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że kupujesz drogie kosmetyki, jednak tańsze produkty zazwyczaj mają takie samo działanie. Postaraj się poszukać produktów, które będą przyjazne dla twojego portfela i będą spełniać twoje oczekiwania.

Wypróbowywanie nowych produktów w tym samym czasie

Po zakupie nowych kosmetyków chcesz wypróbować je wszystkie naraz, jednak jest to zupełnie niepotrzebne, ponieważ możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego.

Kupowanie naturalnych produktów bez czytania składników

Taka sytuacja zdarza się bardzo często. Wiele osób wierzy w to, co mówi producent, czyli, że „używamy tylko naturalnych składników”. Niestety w większości przypadków informacja ta, jest nieprawdziwa. Dlatego zawsze sprawdzaj skład na opakowaniu, aby upewnić się, że produkt rzeczywiście jest naturalny. Twoja skóra będzie ci za to wdzięczna!

Unikaj używaniu olejków, jeśli masz tłustą skórę

Po kąpieli lub umyciu twarzy twoja skóra nie jest nawilżona. Znajdź taki balsam, który zawiera minimalną ilość olejków lub nie zawiera ich wcale.

Ignorowanie rodzaju twojej skóry

Nie będziesz w stanie znaleźć odpowiedniego dla siebie kosmetyku, jeśli będziesz ignorowała rodzaj swojej skóry.

Wybieranie ręcznego złuszczania naskórka zamiast chemicznego

Najważniejsze w złuszczaniu jest regularność oraz wybranie odpowiednich produktów do danego typu skóry. Większość chemicznych kosmetyków złuszczających zawiera składniki takie jak kwas glikolowy, hydroksykwasy oraz enzymy, które rozpuszczają martwy naskórek i oczyszczają pory. Czyli robią to, czego potrzebuje twoja skóra.

Nadmierne złuszczanie

Prawidłowe złuszczanie polega również na tym, aby z nim nie przesadzić. Twoja skóra bierze z kosmetyków to, co jest jej potrzebne, tak więc wszystko to, co jest w nadmiarze, jej szkodzi.

Używanie produktów z wysoką zawartością SLES

Używałam tych produktów przez długi czas, ponieważ myślałam, że są dobre dla mojej skóry. Zmieniło się to wtedy, kiedy zaczęły ją podrażniać. Po wgłębieniu się w ten temat, znalazłam wiele powodów, dla których powinnam unikać tych kosmetyków. Niektóre z nich zanieczyszczają wody gruntowe, mają właściwości żrące, pozwalają na to, aby inne substancje chemiczne wchodziły w głębokie warstwy skóry czy emitują toksyny w wysokiej temperaturze.

Używanie brudnych pędzli do makijażu

Skóra na twarzy jest wrażliwa, a kiedy używasz brudnych pędzli do makijażu, zwiększasz ryzyko podrażnień spowodowanych zanieczyszczeniami.

Poleganie tylko i wyłącznie na chusteczkach do demakijażu

Chusteczki do demakijażu zawierają wiele substancji chemicznych oraz czasami alkohol, które przyspieszają proces zmywania makijażu. Jednak chemikalia te, mogą wywoływać różne reakcje na różnych typach skóry. Nie polegaj na nich w 100%, ponieważ twoja skóra może zostać uszkodzona.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama