11 przyczyn zatkanych porów

Wielka życiowa zagadka: dlaczego 40 letnie osoby wciąż posiadają wypryski. Rozwiązanie wielkiej życiowej zagadki: wiedza na temat tego co zanieczyszcza twoją twarz, pozwoli ci na jej skuteczne oczyszczenie

Telefon komórkowy

Wyciągasz go prosto z twojej wypełnionej okruchami torebki i dotykasz nim swojego policzka. Pamiętaj o codziennym czyszczeniu swojego telefonu chusteczkami antybakteryjnymi.

Poszewka na poduszkę

Pierz ją raz w tygodniu. Bez wyjątków.

Ręce

Pozbycie się starych nawyków nie jest proste, jednak nie ważne jak bardzo wydaje się to trudne, to pamiętaj, aby podpierając ręką swoją brodę ścisnąć ją w pięść.

Tłuste potrawy

Nie od dziś wiadomo, że smażone frytki powodują powstawanie trądziku. Jednak mało znanym faktem jest to, że powodują one również powstawanie zaskórników wokół ust. Aby się ich pozbyć możesz użyć pietruszki, ponieważ posiada ona właściwości ściągające. Zagotuj wodę i ściągnij ją z ognia. Następnie zanurz w niej pęczek pietruszki i poczekaj aż woda ostygnie. Zanurz ręcznik w tak przygotowanym naparze i połóż go na twarzy na około 10-15 minut. Voilà.

Smog

Paniom żyjącym w mieście nie trzeba przypominać tego, że powietrze w nich jest odrażające. Możesz jednak użyć równie szarej co smog substancji do zwalczania zanieczyszczeń powietrza. Wystarczy, że do swojej pielęgnacyjnej rutyny dołączysz węgiel drzewny, który wspaniale usuwa toksyny.

Martwy naskórek

Złuszczaj. Złuszczaj. Złuszczaj. Możesz użyć do tego dłoni lub zainwestować w szczotkę złuszczającą. Tak czy inaczej musisz regularnie pozbywać się zrogowaciałego naskórka, ponieważ w innym wypadku będzie on narastał.

Makijaż

Oczywista oczywistość prawda? Jednak należy położyć nacisk na tym, abyś pamiętała o zmyciu makijażu przed pójściem spać. Najlepiej, abyś oczyściła twarz podwójnie. Pierwszy krok to delikatne umycie twarzy delikatnym żelem, który usunie powierzchowne zanieczyszczenia. Krok drugi to głębokie oczyszczanie tonikiem lub płynem micelarnym.

Wodoodporny makijaż

Postanowiliśmy pójść krok dalej i cię zaskoczyć. Kojarzysz ten utrzymujący się cały dzień podkład, który tak bardzo kochasz? Zawiera on dużo olejków, które tworzą na twojej twarzy film, który musisz koniecznie zmyć.

Krem na noc

W trakcie lata nie jest wskazane używanie tego typu kremów, ponieważ w tym okresie skóra produkuje więcej olejów. Nadal jednak możesz używać kremu na noc w okolicach oczu. Unikaj jednak takich miejsc jak czoło i policzki aż do października.

Pot

Ćwicząc pamiętaj o tym aby zmyć ze swojej twarzy wszystko włącznie z kremem nawilżającym. Tym sposobem pot będzie mógł swobodnie się wydostać, a ty będziesz mogła się go łatwiej pozbyć.

Hormony

Sorry, dziewczyny. Jest w miesiącu taki moment, w którym mamy nad nimi zerową kontrolę. W czasie tych dni, staraj się unikać pełnego makijażu i pozwól, aby twoja skóra oddychała. Tak wiem, wiem, ale dasz radę. W końcu jesteś dorosłą i silną kobietą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama