Reklama

10 zalet różowej soli himalajskiej, o których musisz wiedzieć

Różowa sól himalajska jest jedną z najczystszych soli, jakie można znaleźć na ziemi. Miliony lat temu dna mórz, obecnie wypiętrzone w postaci Himalajów, zostały pokryte warstwą stopionej lawy, co ochroniło je przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z powietrza. Różowa sól himalajska jest pełna minerałów, co czyni ją lepszą od zwykłej soli. Oto dziesięć niesamowitych korzyści, które może dać ci zamiana zwykłej soli na różową sól himalajską.

Reklama

Porcja różowej soli himalajskiej zawiera mniej sodu od tradycyjnej soli.

Używając różowej soli himalajskiej podczas gotowania dostarczasz swoim potrawom mniej sodu. Dzieje się tak pomimo faktu, że różowa sól himalajska zawiera te same główne składniki, co zwykła sól. Jednak struktura większych kryształków różowej soli himalajskiej powoduje, że używasz jej mniej.

Różowa sól himalajska jest świetnym źródłem minerałów.

Ponad 14% różowej soli himalajskiej stanowią minerały inne niż chlorek sodu. Są to miedzy innymi magnez, wapń, cynk, miedź, mangan, żelazo, potas.

Możesz ją dodać do oczyszczającej kąpieli.

Dodaj różowej soli himalajskiej do kąpieli a twoja skóra zostanie poddana pozytywnemu działaniu ponad 80 różnych minerałów. Taka kąpiel przyniesie ukojenie zmęczonym mięśniom, pobudzi krążenie a także odżywi i oczyści skórę. Rozpuszczona w wodzie różowa sól himalajska daje roztwór jonowy, który pomaga w usuwaniu toksyn przez skórę.

Możesz jej używać, jako środka zobojętniającego kwas.

Różowa sól himalajska to świetne lekarstwo na nadkwasotę oraz zgagę. Dzieje się tak ze względu na jej zasadowość. Jeśli cierpisz z powodu nadmiaru kwasu żołądkowego, rozmieszaj łyżeczkę różowej soli himalajskiej w szklance wody. Wypicie takiej mikstury skutecznie zneutralizuje kwas w twoim żołądku.

Różowa sól himalajska wzmacnia kości i zęby.

Kolejną zaletą różowej soli himalajskiej jest fakt, że kiedy dodasz ją do swoich potraw, wszystkie wspaniałe minerały, które zawiera pomogą wzmocnić twoje kości i zęby. Skorzysta na tym również krążenie krwi i regeneracja mięśni.

Sól ta oczyszcza powietrze

Możesz wykorzystać różową sól himalajską do oczyszczenia powietrza w swoim domu. Bryłka tej soli wchłonie wilgoć znajdującą się w powietrzu. Kiedy temperatura wzrośnie, sól odda wchłoniętą wilgoć, ale bez znajdujących się w niej wcześniej zanieczyszczeń.

Różowa sól himalajska pomaga oczyścić zatoki.

Opisywana w niniejszym artykule sól ma mnóstwo zalet. Rozpuszczona w gorącej wodzie emituje jony ujemne, które mogą pomóc w chorobach układu oddechowego, takich jak astma oraz udrożnią zatkane zatoki.

Różowa sól himalajska ma lepszy wpływ na ciśnienie krwi niż sól tradycyjna.

Jeśli cierpisz na nadciśnienie, zamiana tradycyjnej soli na różową sól himalajską pomoże obniżyć twoje ciśnienie. Organizm o wiele łatwiej przyswaja naturalną różową sól himalajską, szybciej więc opuści ona twoje ciało.

Sól ta pomoże ci lepiej spać.

To kolejna z korzyści, jakie niesie ze sobą różowa sól himalajska. Osoby, które zamieniły w swojej diecie zwykłą sól na różową sól himalajską zauważyły, że od tego momentu sypiają bardziej regularnie a jakość ich snu jest lepsza. Uważa się, że jest to spowodowane obecnością minerałów posiadających właściwości rozluźniające mięśnie.

Różowa sól himalajska pozytywnie wpływa na trawienie

Posolenie jedzenia różową solą himalajską pozwoli ci lepiej strawić taki pokarm. Substancje odżywcze znajdujące się w soli wspomagają przyswajanie takich substancji w przewodzie pokarmowym, dlatego szybciej czerpiesz korzyści ze spożywanego jedzenia oraz dłużej nie odczuwasz głodu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama