Reklama

10 wskazówek jak wyglądać piękniej w minutę

Możliwe, że wyszłaś dziś z domu wyglądając świeżo i promiennie, ale jeśli to był ciężki dzień to popołudniu poczułaś jak opadasz z sił i zaczynasz wyglądać na zmęczoną. Jeśli jesteś w pracy, to nie masz innego wyjścia jak tylko dotrwać do końca dnia. Nie oznacza to jednak, że nic nie możesz zrobić, aby ożywić nieco swój wygląd. Jeśli będziesz lepiej wyglądać, poczujesz się też lepiej, zapoznaj się więc z poniższymi dziesięcioma wskazówkami jak możesz wyglądać piękniej w minutę.

Nałóż na usta jasną szminkę

Szminka to niesamowity kosmetyk, który może znacznie pomóc w rozjaśnieniu twojej twarzy. Pociągnięcie ust pomadką w kolorze jasnoczerwonym albo w odcieniu słonecznego różu może zmienić całkowicie twój wygląd. Twój uśmiech będzie się wydawał szerszy, a oczy bardziej promienne i bardziej “obudzone”. Dodatkowo szminka na ustach może podnieść twoją pewność siebie.

Wypij dużą szklankę wody

Jednym z powodów twojego zmęczenia pod koniec dnia jest prawdopodobnie fakt, że jesteś odrobinę odwodniona. Powie o tym nie tylko twoje obniżone samopoczucie, ale również twoja skóra i oczy. Wypij dużą szklankę wody, a poczujesz się pobudzona i twoja skóra zyska świeżość. Zdziwisz się jak szybko szklanka wody poprawi twoje samopoczucie oraz wygląd.

Potrzyj twarz kostką lodu

Pocieranie twarzy kostką lodu obudzi ciebie i twoją skórę. To zabieg chłodzący i odświeżający. Zimno lodu sprawi, że pory skóry zamkną się a ewentualne stany zapalne zostaną złagodzone. Jeśli jest wyjątkowo upalny dzień, przejedź kostką lodu po wewnętrznej stronie ramion. Ochłodzi to krew w twoich żyłach a to schłodzi resztę ciała i sprawi, że będziesz wyglądać na mniej zmęczoną i sfrustrowaną.

Wykonaj mały trening

Zaledwie minuta ćwiczeń wystarczy, aby przyśpieszyć przepływ krwi i zwiększyć dostawę tlenu do skóry. Możesz minutę biec w miejscu albo wykonać kilka pajacyków. Krążenie krwi przyśpieszy a twoje policzki odzyskają kolor. Ożywi się zarówno twoje samopoczucie jak i wygląd.

Wysuń ramiona do tyłu i stań prosto

Gdy jesteś zmęczona garbisz się, a nikt w takiej pozycji nie wygląda elegancko ani pięknie. Wysuń ramiona do tyłu, unieś głowę wysoko i stań, albo usiądź z wyprostowanymi plecami. Zła postawa jest niekorzystna dla twojego kręgosłupa a także wyglądu. Wyprostowanie się wpłynie korzystnie również na krążenie.

Spryskaj się wodą różaną

Spryskanie skóry wodą różaną szybko ją pobudzi. Oprócz tego, że woda różana nawilży twoją skórę, złagodzi również wszelkie stany zapalne. To kosmetyk ratujący życie w długie dni, dlatego noś ze sobą buteleczkę wody różanej w torebce i używaj jej, gdy tylko poczujesz się zmęczona lub twoja skóra stanie się sucha i napięta.

Zjedz banana

Banan to świetne źródło energii, dlatego zjedzenie go pobudzi cię do dalszego działania. Co więcej, możesz wykorzystać wewnętrzną stronę skórki od banana do odświeżenia swojej skóry. Pocieraj twarz wewnętrzną częścią skórki od banana, a uzyskasz efekt złuszczenia, nawilżenia i odświeżenia. Po około minucie pocierania przemyj twarz chłodną wodą.

Zrób sobie masaż karku

Gdy czujesz się zmęczona, mięśnie twojego karku napinają się a to może utrudnić dopływ krwi do twarzy. Przez minutę masuj swój kark, a mięśnie rozluźnią się i krew będzie znowu swobodnie przepływać. Poczujesz się mniej zmęczona i zestresowana, a twoja cera zyska nowy blask.

Powąchaj olejku miętowego

Wetrzyj trochę olejku miętowego w dłonie, przykryj nimi twarz i powdychaj ten zapach. Olejek miętowy ma cudownie odświeżający aromat, który uspokoi cię i zlikwiduje uczucie stresu. Olejek ten pomaga udrożnić nos, dzięki czemu więcej tlenu będzie docierało do twojego mózgu i skóry.

Nałóż odrobinę rozświetlacza na wewnętrzne kąciki oczu

Aby otworzyć oko i sprawić, że będziesz wyglądać na bardziej “obudzoną” wetrzyj odrobinę rozświetlacza w wewnętrzne kąciki oczu. Do aplikacji użyj palca. Upewnij się, że dobrze roztarłaś kosmetyk, a już po kilku sekundach twoje oczy będą miały o wiele więcej blasku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama