Reklama

9 potencjalnie niebezpiecznych zabiegów kosmetycznych

Kobiety potrafią zrobić dla urody wszystko. Makijaż i nowe ubrania jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiły, jednak należy unikać zabiegów i metod, które narażają nasze zdrowie. Te popularne sposoby poprawiające urodę mogą być skuteczne, jednak wiążą się z dużym ryzykiem, należy więc ich unikać.

Reklama

Botoks

To ulubiony zabieg odmładzający gwiazd. Jeśli zabieg jest wykonany poprawnie, prawie nie widać, że w ogóle został zrobiony, jednak w wielu wypadkach ludzie wyglądają po nim nienaturalnie. Skutkiem botoksu może być pogorszona mimika twarzy, opadanie powiek, osłabienie mięśni, a nawet śmierć.

Trening talii gorsetem

To kuszący pomysł, by założyć ciasny gorset, który sam stopniowo wyszczupli talię. Niestety taka praktyka może mieć bardzo poważne skutki uboczne, jeśli przeprowadzi się ją w niewłaściwy sposób. Pęknięte żebra, problemy z oddychaniem, przemieszczanie się organów - to tylko niektóre z poważniejszych problemów.

Laserowe usuwanie włosów

To kolejny hit ostatnich lat. Laserowe usuwanie włosów pozwala zaoszczędzić czas, bo nie trzeba się golić. Podczas zabiegu laserowego do powietrza uwalniane są niebezpieczne chemikalia. Wdychanie ich może prowadzić do późniejszych problemów ze zdrowiem.

Trwałe prostowanie włosów

Wiele znanych gwiazd stosuje tę metodę, jednak nikt nie mówi o tym, jak dużo niszczącego formaldehydu nakłada się na włosy podczas zabiegu. Agencja Żywności i Leków przestrzega przed stosowaniem tej metody, więc najlepiej nie korzystać z niej podczas wizyty w salonie kosmetycznym.

Depilacja brazylijska

Niektóre kobiety i ich partnerzy wolą całkowite usunięcie włosów łonowych, jednak czy warto? Zabiegowi towarzyszy ból, gdyż te okolice są bardzo wrażliwe na woskowanie, a ponadto można złapać nieprzyjemną infekcję. Podczas takiej depilacji może się zdarzyć, że oprócz włosów zostanie usunięty fragment skóry.

Solarium

Większość ludzi ma świadomość tego, że solarium nie jest dobrym rozwiązaniem, jednak nadal wielu korzysta z nich. Jest jeszcze jedna rzecz – solarium może być równie uzależniające, co papierosy i hazard.

Rozjaśnianie włosów

Rozjaśnianie włosów to świetny sposób na to, by zmienić swój wygląd, jednak bardzo źle wpływa na kondycję włosów. Woda utleniona i inne substancje zawarte w rozjaśniaczu mogą powodować łamanie się włosów, trwałe pozbawienie koloru, przesuszenie włosów, a nawet poparzenia skóry głowy.

Peelingi chemiczne

Wielu ludzi próbuje peelingów chemicznych, by odmłodzić swoją skórę. Proces polega na potraktowaniu skóry chemikaliami, a więc wiążą się z tym skutki uboczne takie jak zaczerwienienie, opuchlizna, nierównomierny koloryt skóry, łuszczenie się i wysuszenie, infekcje, a w niektórych wypadkach nawet uszkodzenie pewnych organów.

Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy nie są szkodliwe dla zdrowia, jednak mogą zniszczyć naturalne rzęsy. Ponadto może wystąpić reakcja alergiczna na klej i nadżerka powiek, która jest przyczyną trwałego uszkodzenia naturalnych rzęs.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama