Reklama

Rozdrobnij i rozłóż w ogrodzie. Sprawdzony trik ogrodników na ochronę roślin

Jak pozbyć się szkodników? Ogrodnicy dzielą się na forach swoimi sprawdzonymi patentami. Nie brakuje pomysłów na naturalne opryski czy inne zaskakujące metody. Jedną z nich może okazać się wykorzystanie mydła w kostce. Okazuje się, że odpowiednio zastosowane, świetnie poradzi sobie ze szkodnikami.

Szkodniki atakują twoje rośliny? Zamiast sięgać po chemiczne środki, warto zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami, które wykorzystują ogrodnicy. Jednym z nich jest przygotowanie "mydlanych pułapek". Na czym to polega? Jak wykorzystać mydło w ogrodzie?

Mydło w ogrodzie - tani sposób na pozbycie się szkodników 

Do przygotowania takiej pułapki potrzebujesz kilku sztuk zapachowego mydła w kostce. Pokrojone na drobne kawałki umieść w starych rajstopach albo w torebce płóciennej. Pamiętaj, aby nie zamykać szczelnie takiej saszetki. Wybierz miejsca, gdzie będziesz mógł je rozwiesić. Mogą być to drzewa albo patyki, które wbijesz w odpowiednim miejscu w ogrodzie. Wydobywający się zapach odstraszy nieproszonych gości. Aby efekt pozostał na dłużej, co jakiś czas należy wymieniać mydło.

Niektórzy doradzają także posypać ogród mydlanymi wiórkami. Podobno również sprawdzi się, jako bariera przed niebezpiecznymi szkodnikami.  

Mydło z wodą - dodatkowa ochrona roślin

Z mydła możesz także przygotować bezpieczną dla roślin mieszankę, która dodatkowo je zabezpieczy. Wystarczy zmieszać je z wodą, przelać do butelki ze spryskiwaczem i spryskać rośliny oraz glebę. Zapach będzie intensywniejszy, jeśli dodatkowo podlejemy nasze uprawy.

Reklama

Na co pomaga szare mydło? Naturalny sposób na ochronę roślin

Mydło w kostce - na myszy czy jelenie

Jeśli twój ogród odwiedzają nieproszeni goście, jak myszy czy jelenie, także możesz wykorzystać opisany wyżej sposób. Okazuje się, że jelenie unikają miejsc, które pachną mydłem.  Zapach ten zniechęci do odwiedzin także myszy. Wystarczy, że kawałki mydła rozmieścisz w miejscach, które gryzonie mają omijać. 

Oprysk z drożdży na mączniaka, szarą pleśń i zarazę. Twoje uprawy będą uratowane!  INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama