Reklama

Naturalne sposoby na pozbycie się szkodników

Życie w mieście posiada liczne zalety. Jednak jego podstawową wadą jest stała obecność szkodników. Myszy, karaluchy i pluskwy - to tylko kilka nieprzyjemnych stworzeń, które mogą nagle pojawić się w naszym domu. Nie warto jednak płacić ogromnych sum specjaliście, który jedynie rozpyli jakąś niebezpieczną truciznę. Często dużo lepszy efekt mogą przynieść naturalne, nietoksyczne rozwiązania. Poznaj kilka z nich.

Reklama

Miętowa nietolerancja myszy

Mięta pieprzowa jest popularnym składnikiem w kojących herbatach ziołowych, odświeżającej oddech gumie do żucia oraz świetnie sprzedających się pastach do zębów. Jednak dla myszy jej charakterystyczny zapach działa zdecydowanie mniej korzystnie. Szkodniki szybko uznają go za ciężki do zniesienia i raz na zawsze wyniosą się z naszego domu.

Przybory:

- Rozpylacz płynu

- Olejek z mięty pieprzowej

Instrukcje:

1. Wlej do rozpylacza 1/4 szklanki wody i dodaj 40 kropli olejku z mięty pieprzowej. Wszystkim dobrze potrząśnij.

2. Obficie rozprowadź substancję wzdłuż listew przypodłogowych i tylnych, wewnętrznych krawędzi szafek kuchennych - w szczególności pod zlewem.

3. Znajdź punkty dostępowe, przez które do domu mogą przedostawać się szkodniki. Wypełnij je wacikami nasączonymi w tym olejku.

Karaluchy nie lubią, gdy robi się pikantnie

Karaluchy znane są ze swoich zdolności do przetrwania w niezwykle trudnych warunkach i nieprzyjaznych dla życia środowiskach. Jak ognia unikają one jednak "pikantnych" sytuacji. Ostre przyprawy są dla nich równie nieprzyjemne, jak dla osób z chorobą wrzodową. Nawet sam zapach tych produktów jest dla karaluchów trudny do zniesienia. Zapewne smutno zrobi się teraz każdemu właścicielowi restauracji, którego lokal został zamknięty przez inspekcję sanitarną. Rozwiązanie problemu z karaluchami leżało tuż obok, praktycznie na każdym stoliku.

Przybory:

- Rozpylacz płynu

- Sos tabasco

- Ochrona na oczy

Instrukcje:

1. Dodaj pięć łyżek sosu tabasco do 1/4 szklanki wody i wlej mieszankę do rozpylacza (Jeśli dysza naszego rozpylacza jest niewielka sos tabasco może wymagać dalszego rozcieńczenia).

2. Rozsądnie rozpyl substancję wzdłuż listew przypodłogowych, pod grzejnikami i w pobliżu drzwi. Nie rozpylaj go jednak po całym mieszkaniu! Kocham smak sosu tabasco, jednak jego zapach może bardzo szybko stać się wyjątkowo przykry.

Pluskwy chodzące po szkle

Pluskwa domowa to niezwykle częsty i trudny do zwalczenia problem. Są one odporne na większość środków owadobójczych. Pozbycie się ich będzie wymagało nieco agresywniejszego podejścia. Musisz zaopatrzyć się w ziemię okrzemkową. Gdy pluskwy spróbują przejść po tym piaszczystym proszku (wykonanym z skamieniałych szczątków stworzeń morskich) ich ciała zostaną pocięte i pozbawione życiodajnych płynów.

Przybory:

- Ziemia okrzemkowa (wykorzystywana do różnych celów spożywczych oraz jako stabilizator niektórych środków chemicznych)

- Łyżka

- Pędzelek do makijażu

- Ochrona na oczy

- Maseczka na usta

Instrukcje:

1. Rozprowadź cienką warstwę ziemi okrzemkowej u podstawy swojego łóżka, wzdłuż listew podłogowych, w szczelinach pomiędzy deskami podłogowymi i na wewnętrznych krawędziach półek i szuflad.

2. Użyj pędzelka do makijażu aby jeszcze dokładniej rozprowadzić substancję. Ma to kluczowe znaczenie! Jeśli warstwa będzie zbyt gruba pluskwy po prostu przebiegną wokół pułapki.

3. Zachowaj cierpliwość. Całkowite pozbycie się uporczywych lokatorów może potrwać nawet tydzień

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama