Reklama

Jak zrobić prostą pułapkę na muchy?

Chociaż na rynku istnieje wiele płynów na muchy, nie każdy chce rozpylać chemikalia wokół siebie i domu. Jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta, substancje te mogą być dla nich szkodliwe. Jest o wiele lepszy i naturalny sposób na pozbycie się much.

Reklama

By zrobić łatwą i skuteczną pułapkę na muchy wystarczy mieć: słoik, cukier lub syrop, odrobinę wody i papierowy stożek. Do słoika wsypujemy cukier lub wlewamy syrop i dolewamy odrobinę wody. Wystarczy przykryć dno słoika.

Stożek papierowy możemy zrobić sami. Wystarczy kawałek gazety lub papieru skręcić w stożek i skleić taśmą. W stożku wycinamy otwór w zaostrzonym końcu stożka. Otwór musi być wystarczająco duży, aby mucha przez niego przeszła. Włóż stożek do słoika, upewniając się czy nie ma wolnej przestrzeni pomiędzy słoikiem a stożkiem. Przyklej stożek do słoika.

Pułapkę postaw w miejscu gdzie much jest najwięcej, a pułapka nie będzie się przewracać. Woda z cukrem przyciągnie muchy, które po wejściu do środka nie będą mogły się z niej wydostać. Zaglądaj do pułapki od czasu do czasu. Jeśli będzie pełna opróżnij ją i zacznij od początku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama