Reklama

Jak zrobić domowy środek do ochrony roślin?

Wszyscy wiemy, jak szkodliwe są pestycydy dla ekosystemu i środowiska. Komercyjne pestycydy to jeden z najskuteczniejszych sposobów zwalczania szkodników. Jeśli już dłużej nie chcesz ich używać, wypróbuj prosty i naturalny środek. Przepis na ten preparat znajdziesz w dalszej części artykułu.

Domowy preparat świetnie sprawdzi się, zarówno w ogródku warzywnym jak i w ziołach. Z pewnością poradzi sobie z najczęstszymi szkodnikami. Jakich produktów potrzebujesz do jego przygotowania? Oto one: 2 całe główki czosnku, 2 łyżki kurkumy w proszku, 2 łyżki pieprzu cayenne, 2 małe dawki płynu do mycia naczyń, 3 szklanki liści mięty oraz 12 szklanek wody.

Sposób przygotowania

Czosnek i liście mięty wrzuć do blendera na kilka sekund. Następnie dodaj wodę i pieprz cayenne. Przelej miksturę do garnka i gotuj kilka minut, aż do zagotowania. Po zagotowaniu się mikstury odstaw ją na noc. Twój preparat jest praktycznie gotowy. Wystarczy tylko wywar przecedzić i dodać do niego płyn do mycia naczyń.

Przechowuj roztwór w butelce ze spryskiwaczem. Przed każdym użyciem mocno wstrząśnij butelką. Spryskuj liście i łodygi roślin zainfekowanych przez szkodniki. Najlepszą porą do stosowania tego typu środków, jest pochmurny dzień, wieczór lub wczesny ranek. Oprysk raz w tygodniu powinien wystarczyć, jeśli owadów nie jest jeszcze zbyt wiele. W razie konieczności możesz środek stosować częściej. Gdy roślina się odrodzi, stosuj preparat co dwa tygodnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama