Reklama

Jak uprawiać cebulę na parapecie?

Jeśli nie lubisz bałaganu z ziemi, ale lubisz świeże zioła, mamy dla ciebie świetną wiadomość. Jest to sprytny sposób uprawy cebuli, w którym nie potrzebujesz ziemi. Jak to zrobić? Sposób znajdziesz w dalszej części artykułu.

Zielony szczypior jest bogaty w cynk, który jest niezbędny dla pięknego wyglądu skóry, włosów i paznokci. Brak cynku zaburza pracę tarczycy i hormonów. Zielony szczypior pomoże ci go zrekompensować.

Oto jak uprawiać cebulę na parapecie zimą w pomieszczeniach zamkniętych. Potrzebujesz kilku materiałów, a będziesz cieszyć się świeżym szczypiorem. Potrzebować będziesz: plastikowej tacki, wkładu po jajkach, wody oraz cebulę. Wkłady po jajkach przytnij do wielkości plastikowej tacki.

Nim włożysz cebulę w otwory po jajkach, uprzednio namocz ją w wodzie o temperaturze 40 stopni Celsjusza na 10 minut. Ciepła woda przyspieszy wzrost młodego szczypioru.Nie zapomnij wypełnić plastikowej tacki wodą. Wzrost szczypioru zacznie się wkrótce i szybko ujrzysz zielony szczypior na swoim oknie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama