Reklama

Jak stosować sodę oczyszczoną na ślimaki?

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto posiada skrawek zieleni przy swoim domu. Te nieprzyjemne mięczaki straszą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim niszczycielską działalnością na grządkach z warzywami i kwiatowych rabatach. Wolisz unikać nadmiaru inwazyjnej chemii w swoich uprawach, a jednocześnie szukasz skutecznego środka na szkodniki? Sprawdź, jak stosować sodę oczyszczoną na ślimaki. Jej umiejętne wykorzystanie ochroni rośliny przed inwazją intruzów.

Ślimaki w ogrodzie: Co je przyciąga?

Ślimaki nagie, bo to one uznawane są za prawdziwą zmorę ogrodników, nie przepadają za upałami, więc ich największą aktywność można zaobserwować o poranku i wieczorem. Sprzyja im pochmurna i deszczowa pogoda, a gromadzą się przede wszystkim w zacienionych i wilgotnych zakamarkach ogrodów.

Są żarłoczne i mało wybredne. Żywią się młodymi pędami roślin, podgryzają liście, ale ich uwadze nie umkną również korzenie. Właśnie z tych powodów ich obecności nie można zignorować, ponieważ cały wysiłek włożony w uprawę pójdzie na marne. Zajadają się młodymi siewkami warzyw, przepadają za liśćmi kapusty i sałaty, gustują również w marchwi, malinach i truskawkach. Są niebezpieczne dla kwiatów ozdobnych, zwłaszcza lilii, astrów, dalii i cynii.

Reklama

Sprawdź: Mleko na mszyce: Jak stosować?

Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Sięgnij po sodę oczyszczoną!

Kojarzy się przede wszystkim jako środek do spulchniania wypieków. Jest chętnie wykorzystywana także do zrobienia domowych preparatów do sprzątania albo wybielania uporczywych plam na jasnej odzieży. Czas ruszyć z nią w plener, ponieważ soda oczyszczona na ślimaki to sprawdzony przez wielu ogrodników trik.

Jak stosować sodę na szkodniki? Wystarczy, że rozsypiesz ją wokół roślin, które chcesz ochronić przed inwazją ślimaków. Pod wpływem kontaktu z tą substancją ciało ślimaka ulega wysuszeniu. Nie trzeba chyba dodawać, że w takim stanie przestaje być on jakimkolwiek zagrożeniem.

Na co uważać, stosując sodę na ślimaki? Ważne jest, by znalazła się ona w pewnej odległości od roślin. Nie należy umieszczać jej na łodygach i liściach, ponieważ mogłaby je uszkodzić.

Dlaczego warto stosować domowe sposoby na ślimaki?

Ogrodnicy eksperymentują z coraz większą ilością naturalnych sposobów na poradzenie sobie z obecnością niechcianych i niezwykle zachłannych gości. Domowe metody walki ze ślimakami zachęcają do korzystania z produktów, które mamy pod ręką - często okazują się nie tylko bardziej dostępne, ale także tańsze od specjalistycznych preparatów. 

Dodatkowo pozwalają ograniczyć chemię stosowaną w ogrodach, która nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Większość z nich nie wyrządza szkody pożytecznym stworzeniom, np. pszczołom, których obecność jest jak najbardziej pożądana.

Polecamy:

Szare mydło: Skuteczny sposób na plamy i usunięcie szkodników

Jak uratować zmarznięte pomidory? Zrób tak, a sadzonki odżyją

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama