Reklama

Jak pozbyć się ślimaków za pomocą skorupek jaj?

Wiedziałaś, że możesz się pozbyć się ślimaków za pomocą łupinek jaj? To bardzo efektywny i organiczny sposób. Równocześnie użyźni glebę. Jeśli nie chcesz, by twoje warzywa i kwiaty w ogródku zjadły ślimaki, zacznij zbierać skorupki już dziś. Poznaj skuteczny sposób na pozbycie się ślimaków.

Reklama

Zbieraj skorupki jaj. Jeżeli chcesz możesz je umyć. Rozłóż je pojedynczo na blaszce lub talerzu do wyschnięcia, na jeden, dwa dni.

Kiedy wyschną włóż je do plastikowej torebki i zgnieć. Możesz to zrobić w dowolny sposób, a najlepszym będzie włożenie skorupek do robota kuchennego i starcie ich na proszek.

Zmielone skorupki przesypujemy do woreczka, słoika lub butelki.

Rozsypujemy skorupki pod spodem rośliny, wokół niej tworząc okrąg. Z każdym tygodniem dodawaj nowych skorupek. Inaczej ślimaki szybko powrócą.

Ślimaki wychodzą w nocy, rano widzimy tylko skutki iż żerowania. Nie lubią słonecznych miejsc w ogrodzie, więc sadząc rośliny w ciepłym miejscu ogrodu ograniczymy ich szkodliwą działalność.

Jak to działa? Ślimaki nienawidzą wszystkiego, co jest ostre lub szorstkie. Więc kiedy natrafią na coś ostrego wycofują się. Inne produkty, których ślimaki nie lubią to fusy z kawy, gruboziarnisty piasek i ziemia okrzemkowa. Stosując skorupki jaj w naszym ogrodzie dodajemy naturalny nawóz do ziemi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama