Reklama

Jak pozbyć się chwastów: Domowe sposoby

Czy wiesz, że nawet małe ilości popularnych środków chemicznych przeciwko chwastom w pożywieniu mogą prowadzić do poważnego uszkodzenia nerek? Co więcej powodują one zaburzenia endokrynologiczne i drastycznie zwiększają ryzyko rozwoju nowotworów w organizmie. Mimo że fakty te poparte są dowodami naukowymi, środki te nadal świetnie się sprzedają. Mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni, ponieważ istnieją lepsze sposoby na wyeliminowanie tych szkodników z naszego ogrodu bez użycia niebezpiecznych substancji chemicznych. Jest to o tyle zła wiadomość, że kupując produkty, nie wiemy tak naprawdę, co jemy. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować dwa domowe środki, które będą tańsze, bezpieczniejsze i bardziej skuteczne niż zamienniki stworzone chemicznie.

Reklama

1. Domowe herbicydy - metoda pierwsza

To czego potrzebujesz to: butelka octu oraz butelka z dozownikiem w sprayu.

Jak używać?

Spryskaj chwasty octem za pomocą rozpylacza. Uważaj jednak, by nie popryskać innych roślin oraz trawy.

2. Domowe herbicydy – metoda druga

Jest to metoda do pozbywania się bardziej agresywnych chwastów.

Potrzebujesz:

- 2 szklanek soli epsom,

- 1 butelki octu,

- ¼ szklanki płynu do mycia naczyń.

Sposób użycia:

Wymieszaj sól epsom, ocet oraz mydło i wlej do butelki z dozownikiem, dokładnie wymieszaj, a następnie aplikuj na niepożądane chwasty.

Tania i bezpieczna alternatywa

Jak widzisz, nie musisz szukać drogich, szkodliwych także dla ciebie środków, ponieważ bardzo tania alternatywa, jaka została tutaj przedstawiona, może okazać się równie skuteczna, a co więcej nie będzie szkodzić twojemu zdrowiu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama