Reklama

Jak chronić hortensje przed ślimakami?

Zastanawiasz się, jaki jest najskuteczniejszy środek na ślimaki? Warto testować różne metody radzenia sobie z nieproszonymi gośćmi w ogrodzie, ale kluczową sprawą jest konsekwencja. Regularnie kontroluj stan swoich rabat i grządek, zwłaszcza gdy mowa o hortensji. Jej kuliste i niezwykle barwne kwiatostany zachwycają nie tylko ogrodników. Roślina może stać się celem ataku żarłocznych ślimaków. Podpowiadamy więc, co na ślimaki w ogrodzie działa najlepiej. Te patenty warto znać, by chronić efektowne hortensje.

Dlaczego ślimaki to duży problem?

W sklepach ogrodniczych znajdziesz różne preparaty, których celem jest walka ze ślimakami. Ze szczególnym uwzględnieniem ślimaków nagich, które panoszą się w ogrodach i sieją spustoszenie w uprawie zarówno kwiatów, jak i warzyw. Zostawiają za sobą mało estetyczne śladu śluzu i są wszystkożerne. Są w stanie podgryzać korzenie i pędy roślin, zjadać liście w całości.  Wypielęgnowane przez nas rabaty to dla nich najlepsza restauracja!

Z racji tego, że bywają naprawdę uparte, warto postawić na domowe sposoby na ślimaki. Są nie tylko skuteczne, ale uchronią cię przed utratą majątku przeznaczanego na zakup chemicznych środków.

Reklama

Zobacz: Cukier do pelargonii: Internautka zdradza sekret bujnych kwiatów

Soda na ślimaki w ogrodzie

Ślimaki nagie nie przepadają za palącym słońcem. Podczas upalnych dni chowają się w ciemnych i wilgotnych zakamarkach ogrodu, na żer wychodzą dopiero w godzinach wieczornych. Ich pozbawione muszli ciało jest wrażliwe nie tylko na światło słoneczne, ale również na pewne substancje, które większość z nas ma w domu. Wykorzystaj kuchenne zapasy i sprawdź, jak pozbyć się ślimaków przy pomocy sody oczyszczonej.

By ochronić hortensję przed ślimakami, rozsyp wokół niej barierę z sody. Pod wpływem bezpośredniego kontaktu z tym produktem ciało ślimaka ulega wysuszeniu. Uważaj jedynie, aby soda nie miała styczności z kwiatami, liśćmi i łodygami hortensji - mogłyby zostać poparzone.

Jak działa kawa na ślimaki?

Jesteś nie tylko ogrodnikiem, ale także kawoszem? Nigdy nie wyrzucaj fusów, które zostają po zaparzeniu ulubionego napoju. Fusy z kawy na ślimaki pomogą ochronić hortensje i inne rośliny ogrodowe ze względu na swój aromat. Intruzi go zwyczajnie nie znoszą, więc rozsypanie kawowych resztek wokół kwiatów jest równoznaczne ze stworzeniem ochronnej zapory.

Warto wiedzieć: Fusy rozsypane wokół krzewów wzbogacają glebę i delikatnie ją zakwaszają, więc stają się przy okazji naturalnym nawozem do hortensji.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu przy pomocy cynamonu?

Zazwyczaj dodajesz go do ciasta? Tym razem zabierz cynamon w teren! Aromatyczna przyprawa również działa drażniąco na ślimaki, które interesują się twoimi hortensjami. Rozsypuj go regularnie (zwłaszcza po opadach deszczu) wokół krzewów, a szkodniki stracą zapał do odwiedzin dekoracyjnych okazów. W ramach urozmaicenia i zwiększenia skuteczności sprawdź też, jak stosować cynamon z chili na ślimaki - ten trik warto znać!

Polecamy:

Kiedy sadzić róże i jak o nie dbać, by pięknie rosły?

Nie tylko wiśnie! Drobna plamistość poraża różne gatunki drzew pestkowych

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama