Reklama

7 pomysłów jak wykorzystać puste słoiki

Jeżeli masz mnóstwo pustych słoików, i nie masz na nie innego pomysłu jak tylko się ich pozbyć, zapoznaj się z naszymi propozycjami wykorzystania tych pustych pojemników. Może akurat któryś ze sposobów przypadnie ci do gust. Przedstawiamy listę 7 niespodziewanych zastosowań dla pustych słoików.

Reklama

Scrub w prezencie

Jeżeli chcesz zrobić oryginalny, własnoręcznie wykonany prezent dla przyjaciół, zrób domowy peeling lub inny kosmetyk. Naturalne preparaty, bez sztucznych dodatków będą idealnym sposobem na podarunek. Zapakuj je w ozdobny słoik i gotowe. Dodaj odpowiednią plakietkę lub ozdób słoik w wybrany sposób.

Zrób pojemnik na zapałki

Pudełka od zapałek lubią się niszczyć i zaginać. Przenieś zapałki do słoika. W pokrywce zrób dziurkę, przez którą będziesz wysypywać pojedyncze zapałki bez odkręcania wieczka. Na górną część pokrywki przyklej drobny papier ścierny do odpalania zapałek.

Uchroń słodkości przed robakami

Jeżeli masz otwarte ciastka lub inne słodycze  boisz się, że zwabią robaki, możesz schować je do specjalnych pojemników. Możesz również użyć zwyczajnych słoików. Włóż słodkości do pustego słoika i zakręć go dokładnie. Żadne insekty nie dostaną się do środka.

Zrób swoją własną solniczkę i pieprzniczkę

Jeżeli szukasz oryginalnych pojemników na sól i pieprz, zrób je samodzielnie. W dwóch jednakowych słoiczkach, zrób dziurki przez które przyprawy będą mogły swobodnie się sypać. Dzięki przezroczystym ściankom zawsze rozróżnisz co znajduje się w danym słoiczki.

Przekształć pusty słoik w dozownik do mydła

Jeżeli szukasz pojemnika z dozownikiem na mydło, ale, żadna sklepowa propozycje nie przypadła ci do gustu, zrób go samodzielnie. Weź zwykły słoik, w nakrętce zrób dziurę i przyklej do niej plastikową pompkę do kosmetyków. Możesz kupić ją w sklepach gospodarczych lub użyć ze starych kosmetyków. Teraz wystarczy przelać mydło lub żel pod prysznic, zakręcić zakrętkę i gotowe.

Donice na zioła

Jeżeli chcesz hodować swoje własne zioła, nie musisz kupować kolejnych doniczek. Wykorzystaj stare słoiki. Posadź w nich ulubione zioła i postaw na parapecie. Możesz również zrobić oryginalną półkę na zioła. Wystarczy kawałek deski i pierścieniowe zaciski w których umieścisz słoiki. Przymocuj je do deski i gotowe. Taką półkę możesz z powodzeniem zawiesić na ścianie, nie będzie więc zajmować dużo miejsca.

Pojemniki na przyprawy

Przechowywanie przypraw zajmuje sporo miejsca.  Standardowe papierowe torebki często ulegają uszkodzeniom, przez co przyprawy się wysypują. Możesz więc przesypać je do słoików, które zabezpieczą je przed wilgocią i wysypywaniem. Dodatkowo opisz słoiki  etykietkami, na których umieścisz nazwę danej przyprawy. W ten sposób możesz również przechowywać wszystkie makarony, kasze i inne produkty spożywcze.

Żyrandol ze słoików

Chcesz w niestandardowy sposób oświetlić twój dom? Wykorzystaj do tego słoiki. Jest to prosty i przede wszystkim tani sposób na nową lampę. Zrób dziurę w zakrętce, przymocuj ją do kabla z gniazdkiem na żarówkę i zakręć słoik. Najlepiej zrobić kilka przewodów z kloszami ze słoików.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama