Reklama

6 niesamowitych porad i wskazówek ogrodniczych

Jeśli lubisz spędzać czas w przydomowym ogródku pielęgnując i przesadzając rośliny, ten artykuł jest dla ciebie. Zebraliśmy kilka ciekawych rad i trików dla tych, którzy są początkującymi ogrodnikami jak dla tych już bardziej zaawansowanych. Oto kilka świetnych wskazówek i trików pielęgnacji ogrodu.

Reklama

Zapobiegnij rozsiewaniu się roślin

Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie rośliny, które nadmiernie się rozrastają i przejmują kontrolę nad ogrodem, powstrzymaj je. Wystarczy przesadzić je do doniczki z obciętym dnem. Powstrzyma to rozrost korzeni rośliny na boki i rozprzestrzenianie się rośliny na większy obszar.

Powstrzymaj zwierzęta przed niszczeniem roślin

Zwierzęta domowe, zwłaszcza koty traktują twój ogródek ze wzrastającymi roślinami jak dużą kuwetę. Aby powstrzymać je przed niszczeniem roślinek, powbijaj wokół roślin plastikowe widelce.

Mała szklarnia z plastikowej butelki

Aby świeżo posiane nasiona miały dobry start stwórz im małą szklarnię. Do tego potrzebna będzie plastikowa butelka ucięta w ¾ jej wysokości. Wystarczy nałożyć na doniczkę i mała szklarnia gotowa!

Zbieraj deszczówkę

Jakie to oszczędne! Zbiornik na deszczówkę podstaw po rynnę i możesz podlewać trawnik i rośliny. Pojemnik na deszczówkę możesz zrobić z plastikowego pojemnika na śmiecie lub z beczki na kiszonki.

Skorupki z jajek jako nawóz

Jeżeli pragniesz, aby twoje rośliny pięknie rosły i kwitły, dodaj ziemi zastrzyku wapna. W tym celu skorupki z jajek zmiel w robocie kuchennym na proszek. Rozsyp w ogrodzie dla dodania roślinom nowej energii.

Drenaż w doniczce ze styropianowych chipsów

Dla lepszego drenażu roślin doniczkowych stosuj chipsy styropianowe (używane do wypełniania paczek). Doskonale znoszą ciężar i kontakt z wodą. Dzięki nim podczas podlewania ziemia z wierzchu doniczki nie będzie się zapadać. Na dno doniczki wysyp szklankę styropianowych chipsów, przysyp ziemią i wsadź rośliny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama