Reklama

5 zastosowań folii aluminiowej w ogrodzie

Folia aluminiowa posiada tak wiele zastosowań w kuchni i domu. Ale czy wiesz, że jest ona bardzo przydatna również w ogrodzie? Poznaj 5 genialnych pomysłów na wykorzystanie folii aluminiowej w ogrodzie.

Inkubator dla sadzonek

Jednym z najbardziej interesujących zastosowań folii aluminiowej w ogrodzie jest odbijanie promieni słonecznych i zachęcenie sadzonek roślin do efektywnego wzrostu. Odbite promienie zapewnią ciepło, a tym samym stworzą odpowiednią temperaturę nasionom. Znajdź karton lub pudełko i owiń je od wewnątrz folią aluminiową, tak aby folia wystawała jeszcze 5cm poza krawędź. Przymocuj taśmą, aby folia się nie przemieszczała. W spodzie pudełka zrób otwory, które odprowadzą nadmiar wody.

Odstrasza ptaki

Ptaki naturalnie boją się błyszczących, hałaśliwych rzeczy. Więc, jeśli obawiasz się o owoce na drzewach, po prostu zawiąż na gałązkach długie wąski paski folii aluminiowej. Dodatkowo na folii możesz dorysować markerem parę przerażających oczu i sukces będzie gwarantowany.

Ochrona przed ślimakami

Martwisz się, że ślimaki zjedzą ledwo co posadzone rośliny? Ochronisz swe sadzonki przed ślimakami dzięki folii aluminiowej. Wystarczy, że wyłożysz folią aluminiową ziemię wokół rośliny. Przyłóż ją kamieniem, aby nie porwał jej wiatr. Alternatywnie możesz wymieszać ściółkę z paskami folii aluminiowej i wysypać ją dookoła rośliny.

Odstrasza jelenie

Odgrodzenie drzewek ogrodzeniem czasem nie wystarcza. Ich długie nogi i smukłe pyszczki z łatwością dobiorą się do młodych drzewek. Szerokim pasem folii aluminiowej obwiń pień drzewa na wysokości co najmniej 50 cm. Jelenie są bardzo przebiegłe i przeszkody na niższych partiach drzew ich nie ruszają.

Jednorazowy dozownik

Przelewasz różne substancje i potrzebujesz lejka. Wykorzystaj w tym celu folię aluminiową. Zwiń folię w stożek i wsuń w otwór pojemnika. Taki jednorazowy lejek przydaje się, gdy masz do czynienia z substancjami szkodliwymi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama