5 rzeczy, które możesz zrobić z … szyszkami

O tej porze roku przechadzając się po miejscu, w którym rosną sosny, możesz znaleźć szyszki pokrywające całą drogę. Możesz nazbierać ich całą torbę, szczególnie jeśli masz do pomocy dzieci. Podobnie jak muszelki, szyszki różnią się od siebie kształtem i rozmiarem – bardzo ciężko jest przestać je zbierać, kiedy już zaczniesz. Oto 5 sposobów na ich wykorzystanie w praktyce.

Naturalna ściółka

Proste, niedrogie i atrakcyjne rozwiązanie na wyściółkę wokół drzew, to szyszki. Naturalne wyściółka sprawia, że zasadzone rośliny są mniej atrakcyjne dla zwierząt, które w niej kopią oraz sprawia, że ziemia ma większą kwasowość tam gdzie wcześniej była ona zasadowa.

Karmnik z szyszek

Możesz pamiętać jak jako dziecko robiłeś karmnik z szyszek. Jest to popularne i proste do wykonania. Wystarczy, że wysmarujesz szyszkę masłem orzechowym lub łojem i obtoczysz ją w nasionach dla ptaków, owsie lub nasionach słonecznika. Powieś „karmnik” w ogrodzie, a niedługo będziesz mógł oglądać zwierzęta podczas zimowych miesięcy.

Szyszki jako podpałka

Dzięki woskowi parafinowemu, podwójnemu bojlerowi oraz szyszkom, możesz stworzyć podpałkę. Dodaj kredki i pokruszone zioła, aby nadać zapachu, jeśli masz taką ochotę. Taka podpałka może być dobrym prezentem lub dekoracyjną ozdobą.

Cynamonowe szyszki

Możesz je zrobić sama. Wszystko czego potrzebujesz, to pałeczki cynamonowe oraz zapachowy olejek. Dzięki temu twój dom wypełni się silnym aromatem.

Podstawka na karty

Możesz przenieść odrobinę natury do twojego świątecznego stołu, dzięki prostym i eleganckim szyszkom, które nadadzą się jako podstawka na karty. Wystarczy, że podpisaną ręcznie kartę wsuniesz między otwory w szyszkach lub po prostu ozdobisz nimi stół.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama