Reklama

4 domowe sposoby na pozbycie się moli odzieżowych

Mole to małe motyle, których larwy atakują ubrania wełniane, futra, jedwab, a także nie pogardzą meblami. Istnieją również mole spożywcze, które gnieżdżą się w produktach niewłaściwie przechowywanych, takich jak mąka, cukier, ryż, makaron i orzechy. Wszyscy wiemy jak pozbyć się moli stosując naftalen, spraye i pigułki. Istnieje również kilka naturalnych sposobów na pozbycie się moli, a są one tańsze i dostępne dla wszystkich.

Zioła

Zioła są niezwykle skuteczne w walce z molami. Czy mówimy o goździkach, rozmarynie, tymianku lub mięcie, są one równie skuteczne co produkty komercyjne. Zapach ziół jest przyjemny dla naszego nosa, niż zapach naftalenu. Na małe, płócienne kawałki materiału wsyp po odrobinie suszonych ziół i zawiąż sznurkiem w małe sakiewki. Woreczki wsuń pomiędzy ubrania. Zmieniaj je co 30 dni, ponieważ zioła tracą zapach.

Drewno cedrowe

Cedr ma bardzo przyjemny zapach, który nie jest tak silny jak w przypadku ziół, ale równie skutecznie odstrasza mole. Cedrowe kawałki drewna można nabyć w postaci kul lub pierścieni. Aby reaktywować zapach nie potrzeba kupować nowych. Wystarczy regularnie je polerować.

Olejki eteryczne

Pałeczkę kosmetyczną lub wacik nasączyć olejkiem eterycznym i nasmarować kilka półek w szafie, drzwi wewnątrz szafy.

Gazeta

Można pozbyć się moli stosując zwykłą gazetę. Owady te nie lubią zapachu farby drukarskiej. Aby się ich pozbyć wystarczy wyłożyć kilka stron gazet pomiędzy ubrania. Gazety muszą być zmieniane co kilka dni, gdyż specyficzny zapach farby drukarskiej szybko zanika.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama