Reklama

Triki ubraniowe, które powinien znać każdy

Nasze ubrania są częścią naszej osobowości. Ubieramy się tak, aby pokazać naszą osobowość. Warto jednak poznać kilka trików, które ułatwią nam zarówno dbanie o nasz ubiór jak i jego noszenie. Poniżej przedstawiamy listę prostych trików, które z pewnością cię zainteresują.

Reklama

Prasuj ubrania na lewej stronie

Jeżeli prasujesz delikatne tkaniny, to mogą ulec uszkodzeniu lub przypalić się. Jeżeli chcesz temu zapobiec, prasuj ubrania na lewej stronie. Dzięki temu będą o wiele bezpieczniejsze, niż przy zwykłym prasowaniu.

Zacinający się suwak

Jeżeli twój zamek błyskawiczny zacina się, to jest prosty sposób aby temu zaradzić. Wystarczy, że zatrzesz go grafitem. Użyj do tego zwykłego ołówka. Delikatnie pocieraj rysikiem zamek, aby nie uszkodzić ząbków.

Plamy z czerwonego wina

Plamy zdarzają się każdemu. Co zrobić z trudnymi do sprania plamami z czerwonego wina? Na pewno nie należy pocierać tkaniny, ponieważ spowodujesz głębsze wsiąkanie plamy w strukturę tkaniny. Będzie wówczas trudniejsza do sprania. Polej plamę z czerwonego wina białym winem. Używaj jednorazowo małych porcji i po każdym płukaniu przetrzyj plamę do sucha.

Plamy z dezodorantu

Plamy z dezodorantu na ciemnych ubraniach są ciężkie do usunięcia. Nawet pranie w wysokiej temperaturze nie musi przynieść wymaganych rezultatów. Możesz z kolei pozbyć się ich w o wiele prostszy sposób. Wystarczy do tego kawałek jeansowego materiału. Pocieraj nim plamę, a po chwili powinna zniknąć. Możesz również namoczyć materiał w odrobinie alkoholu (spirytusie salicylowym lub technicznym spirytusie).

Zabezpiecz rajstopy przed podarciem

Jeżeli często chodzisz w rajstopach, to z pewnością znasz uczucie, gdy zauważysz oczko lub dziurę. Niestety nie ma sposobu na naprawę podartych rajstop, jednak wiemy jak zapobiegać takim sytuacjom. Użyj do tego lakieru do włosów. Spryskaj całe rajstopy, a będą o wiele trwalsze. Nawet drobne zaciągnięcia nie spowodują podarcia lub puszczenie oczka. Jeżeli jednak pojawią się już drobne dziury, to możesz użyć bezbarwnego lakieru do włosów, aby zabezpieczyć rajstopy przed dalszym podarciem.

Usuń brzydki zapach z ubrań

Jeżeli twoje ubrania brzydko pachną, ale nie masz czasu na ich wypranie, to możesz je chociaż odświeżyć. Zrobisz to dzięki mieszance wódki i wody w stosunku 1:1. Spryskaj całe ubranie lekką mgiełką i gotowe. Po chwili brzydki zapach zniknie. Wódka zabije bakterie które mogą powodować brzydki zapach, a ubranie będzie świeże jak prosto z prania.

Wyprasuj ubranie prostownicą do włosów

Jeżeli chcesz wyprasować małe zagniecenie na ubraniu lub małą część garderoby (krawat, pasek lub apaszkę), nie musisz rozkładać całej deski do prasowania i żelazka. Wystarczy do tego prostownica do włosów. Dzięki niej szybko i skutecznie wyprasujesz małe zagniecenia. Z prasowaniem całych ubrań prostownica niestety nie da sobie rady.

Rozciągnij buty suszarką do włosów

Jeżeli kupiłeś zbyt ciasne buty, to nie znaczy, że musisz je komuś oddać. Jeżeli są jedynie niewiele za ciasne to załóż grube skarpety i używając suszarki do włosów ogrzej całe buty. W ten sposób rozciągną się nieznacznie. Oczywiście możesz skorzystać z profesjonalnej usługi szewca, jednak należy mieć świadomość, że rozciąganie butów może je uszkodzić.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama