Reklama

Połóż na białych butach. Brud i żółte plamy znikną bez śladu

Białe buty to kapitalne uzupełnienie stylizacji. Nawet w wersji sportowej są w stanie doskonale komponować się nie tylko z luźnym, niezobowiązującym ubiorem, ale też sukienkami i innymi bardziej szykownymi kreacjami. Po sezonie wiosenno-letnim twoje obuwie nie prezentuje się najlepiej? Podpowiadamy, czym wyczyścić białe buty, by znów wyglądały nienagannie.

Chcesz nosić białe buty? Czyszczenie to podstawa

Nawet najbardziej dopracowana stylizacja nie będzie prezentować się dobrze, jeśli na obuwiu widoczne będą duże niedociągnięcia. Związane są one przede wszystkim z brakiem regularnego dbania o czystość białych butów. Poszarzały materiał, zacieki i plamy oraz brudne podeszwy przyciągają uwagę bardziej niż skrojona na miarę koszula czy sukienka.

Dlatego w przypadku jasnych butów kluczowa jest systematyczność i ich częste czyszczenie. Najlepiej, by wykonywać to po każdorazowym powrocie do domu i ich ściągnięciu. Wystarczy nawet pospieszne usunięcie najbardziej widocznych zabrudzeń, by późniejsze doprowadzenie białych butów do porządku było bardziej efektywne i zdecydowanie mniej męczące. Dzięki temu przedłużysz także żywotność swoich ulubionych butów.

Reklama

Nie każdy wie o tym działaniu kasztanów. Rozkrój i włóż do woreczka

Jak wybielić buty domowym sposobem?

Nie musisz od razu zaopatrywać się w profesjonalne preparaty lub sięgać po żrący wybielacz. Z zadaniem odnowienia  białych butów znakomicie poradzi sobie poczciwa soda oczyszczona. Jesteśmy przekonani, że większość z nas posiada przynajmniej jedno opakowanie w kuchennej szafce.

Soda oczyszczona cechuje się właściwościami czyszczącymi, więc w nieinwazyjny sposób pomoże wyczyścić białe buty. Upora się z brudem, a jednocześnie nie pozostawi na materiale szpecących przebarwień. Jak stosować sodę do czyszczenia butów?

  • Wymieszaj dwie łyżki sody w szklance wody.
  • Tak powstały preparat nanieś na powierzchnię obuwia przy pomocy starej szczoteczki do zębów lub szmatki - jak ci wygodniej.
  • Zostaw na pół godziny. Po tym czasie wytrzyj je czystą, wilgotną szmatką.
  • Odstaw do wyschnięcia. Pamiętaj, że butów nie należy suszyć w pełnym słońcu.

Czym czyścić białe buty? Ten trik mało kto zna!

Na twoich butach są ciężkie do usunięcia zacieki, żółte plamy i szczerze przyznajesz, że dawno nie poświęcałeś ich czyszczeniu należytej uwagi? Nie musisz rozglądać się po sklepach za nową parą. Kołem ratunkowym okaże się papier toaletowy.

Kilka listków nasącz wodą i szczelnie przykryj obuwie - metoda ta doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku białych trampek. Warstwę wilgotnego papieru zostaw na butach na całą noc, najlepiej na 10-12 godzin. Rano z dumą założysz śnieżnobiałe obuwie!

Polecamy:

Zmieszaj z wodą. Bez trudu wyczyścisz przypalony spód patelni

Nigdy więcej nie wyrzucaj zatyczki od oleju. Wykorzystaj ten patent w swojej kuchni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama