Reklama

Jak usunąć z butów plamy z soli?

Zima to ciężki okres nie tylko dla nas, ale i dla naszych butów. Śnieg, błoto pośniegowe, mróz, a przede wszystkim sól, odbijają się na ich wyglądzie. Dziś pokażemy, jak radzić sobie z tym ostatnim problemem. Zapewne znacie to uczucie, gdy po dokładnym umyciu butów zauważycie, że plamy z soli pozostały na swoim miejscu. Teraz mamy na to rozwiązanie.

Reklama

Wszystko czego potrzebujesz to woda i ocet w równych ilościach, miękka ściereczka i pojemnik do wymieszania całej zawartości. No i oczywiście buty z plamami soli.

Ocet i wodę dokładnie wymieszaj w dowolnym pojemniku, zamocz w mieszance szmatkę i delikatnie przykładaj ją do powierzchni buta. Pamiętaj aby nie pocierać szmatką obuwia, bo plama wsiąknie głębiej, zamiast zostać wyczyszczona. Po chwili sól zniknie, a buty będą czyste.

Kiedy buty wyschną po czyszczeniu, należy je wypastować. Użyj do tego zwykłej pasty do butów i miękkiej ściereczki. Możesz spróbować alternatywnego sposobu, wykorzystującego niewielką ilość odżywki do włosów, lub oliwki dla dzieci. Weź niewielką ilość jednej substancji na szmatkę i wcierając okrężnymi ruchami wmasuj ją w buty. Dzięki temu obuwie nie będzie przemakać, będzie lśniące i zabezpieczone przed zimą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama