Reklama

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu z butów i stóp?

Miliony ludzi na całym świecie ma ten sam problem. Jeśli nieprzyjemny problem dotyczy również ciebie, wiedz że nie jesteś osamotniony. Zapach ten to kombinacja potu i bakterii. Nie martw się problem można rozwiązać w łatwy i domowy sposób. Poznaj kilka z nich.

Reklama

Soda oczyszczona

Jak wiesz soda oczyszczona doskonale pochłania zapachy. Wsyp ją do starych nylonowych skarpetek lub podkolanówek. Zwiąż mocno i wsuń w buty. Sodę również możesz rozsypać we wnętrzu buta. Wsyp po 1 łyżce sody do każdego buta i zostaw na noc. Rano wytrzep sodę do kosza.

Mielona kawa

Ziarna kawy to kolejny świetny absorbent. Po zaparzeniu kawy, nie wyrzucaj fusów do kosza. Fusy wysusz i wsyp je do butów. Zostaw na noc, a rankiem wytrzep mocno każdy z butów.

Stara gazeta

Stara gazeta pochłonie nadmiar wilgoci z butów, gdy są mocno przepocone oraz gdy złapie nasz deszcz. To świetny sposób kiedy buty są wilgotne, lecz niestety nie usunie przykrego zapachu. Żeby się go pozbyć wsuń w buty skarpetkę z sodą lub kawą.

By zapobiec utrzymywaniu się zapachu w butach, zmieniaj buty. Nie chodź w tej samej parze co dzień. Zawsze rozsznurowuj buty i wyciągaj język z butów, by powietrze mogło swobodnie wniknąć.

Jeśli dokładnie wyczyściłeś buty, a zapach dalej się utrzymuje, oznaczać to może, że problem tkwi gdzie indziej. W twoich stopach. Wówczas warto wypróbować wymyć stopy w occie.

Moczenie stóp – ocet

Ocet nie tylko pozbędzie się przykrego zapachu potu, zabija bakterie i niesamowicie nawilża skórę. Do miski z wodą wlej odrobinę octu i mocz stopy przez 10-15 minut. Twoje stopy będą pachnieć świeżością, a skóra będzie super miękka.

Cytryna

Kolejny świetny sposób na suchą skórę i popękane stopy, a także na zniwelowanie zapachu potu to cytryna. Połówkę cytryny przyłóż do popękanej stopy i załóż skarpetkę. Po 10-15 minutach zdejmij skarpetkę z cytryną i nawilż stopę. Możesz użyć do tego oleju kokosowego.

Noś skarpety w 100% z bawełny lub wełny. Syntetyczne materiały nie pozwalają skórze oddychać, powodując nieprzyjemny zapach. Zmieniaj skarpetki codziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama