Reklama

Jak pielęgnować buty zimą?

Sezon zimowy w pełni. W tym okresie nasze obuwie dostaje mocno do wiwatu. Śnieg i sól tworzą mieszankę destrukcyjną dla butów. Na szczęście znamy szybkie i proste sposoby, jak zadbać o zimowe obuwie by chronić je przed surową pogodą.

Reklama

Usuń zarysowania oliwą z oliwek

Wetrzyj odrobinę oliwy z oliwek w skórę. Sprawi to, że buty będą lśnić. Tłuszcz zmiękczy skórę i poprawi jej kondycję. By buty dłużej błyszczały, wypastuj je pastą do butów. Zakryje ona rysy i zadrapania. Wosk też świetnie się do tego nada.

Usuń plamy z soli, cytryną

Zmieszaj sok z cytryny lub ocet z wodą w stosunku 1:1. Zmyj brud i plamy z soli. Pozwól butom wyschnąć, a następnie wypastuj je i wypoleruj. Wyczyść szczotką również cholewkę, uważaj jednak by nie porysować butów. Kupuj szczotki ze sztywnym lecz miękkim włosiem.

Użyj reklamówek do zachowania kształtu butów

Gdy nie używasz prawideł do butów, włóż do środka reklamówki, usztywniając palce i pięty butów. Przy zakupie wysokich butów w cholewkach powinny znajdować się kartonowe wkładki. Nie wyrzucaj ich. Po sezonie najlepiej przechowywać buty w ich oryginalnym opakowaniu. Jeśli nie posiadasz oryginalnego pudełka na buty, możesz dokupić zapasowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama